Sleduj nás

Derek Brunson: Israel Adesanya pro mě bude nejlehčí soupeř, jakého jsem kdy měl

Derek Brunson: Israel Adesanya pro mě bude nejlehčí soupeř, jakého jsem kdy měl
I když nám do UFC 230, jež je na programu od 3. do 4. listopadu, čeká ještě spousta času, již teď se světem hemží spousta prognóz, jak dané souboje asi skončí. Jednu takovou spekulaci přiživil Derek Brunson, na něhož čeká bývalý šampion v kickboxu Israel Adesanya.

Když do UFC vstupoval 193 cm vysoký účastník původem z Nigérie, hned tři zápasníci ve střední váze podcenili jeho schopnosti. Pro mnohé nováčky bývá vstup na takovouto úroveň kolikrát problém, avšak Adesanya se toho vůbec nezalekl a navíc se v současné době veze na koni. Ve své profesionální kariéře ještě nepoznal porážku (14-0-0) a nyní na něj čeká ambiciózní Derek Brunson (18-6-0), jenž jako jeden z mála není výkony statečného afrického šampiona ohromen.

„Fascinuje mě, kolik lidí Adesanyu podporuje. Tohle přece nemůže nikdo myslet vážně. V UFC má za sebou teprve tři zápasy a jeho poslední soupeř (Brad Tavares) vstupoval do ringu zraněný. Nikdo by se nedivil, kdyby ten duel odvolal, což měl udělat, protože zdraví má být člověku přednější,“ vysvětluje borec ze Severní Karolíny.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Nemůžu lidem upřít, komu věří, ale za sebe mohu říct, že mě Israel vůbec neohromil. Nikdy nechci být během svých duelů překvapen, a proto se na své soupeře připravuji, jak nejlépe to jde. Co jsem měl ale možnost doposud vidět, to nebylo něco, čeho bych se měl bát. Myslím si, že Israelův přínos je pro možná dobrý UFC, ale rozhodně ne skvělý. Jeho údery by potřebovaly dopilovat,“ pokračuje.

Adesanya (29) je postavou urostlý atlet. Jeho reakce jsou rychlé, pohyby hbité a mnohdy nečekané. Je to jeden ze způsobů, jak se dokázal dostat na vrchol, na němž by se rád udržel. Zdali to ale bude překážka pro zkušeného zápasníka UFC, jako je Brunson, jehož bojové kořeny začínaly u wrestlingu, to ukáže až čas.


adesanya colby

„Nejsem ten typ člověka, co vás nechá diktovat podmínky zápasu a už vůbec mě neohromuje všechna ta sláva, která se nese okolo tohohle nigerijského kluka,“ tlumí Derek nadšení příznivců jeho soupeře. „Dobře, je velký, jeho údery jsou možná přesné, ale rozhodně není tak tvrdý, jako jsem já. Nemá takovou silu, jako mám já,“ říká Brunson, proč si myslí, že celý ten humbuk okolo čerstvého hrdiny srazí.

„Jen počkejte a uvidíte. Tohle bude jeden z nejlehčích soubojů, jaké jsem kdy za celou svou kariéru měl. Adesanya je jeden z nejlehčích bojovníků, na něž se můžete připravit,“ zakončil svou řeč.


UFC 230 bude událostí, na níž se nám kromě výše zmíněné dvojice představí i další hvězdy střední váhy. Vystoupí zde například i Ronaldo Souza, jenž bude čelit Davidovi Branchovi, Yoel Romero, na něhož čeká Paulo Costa, a se vší pravděpodobností tu uvidíme i Luke Rockholda, který se utká s Chrisem Weidmanem, i když na oficiální oznámení tohoto duelu si ještě budeme muset chvíli počkat. Dle zpráv z ESPN je ale blízko!

Další články