Sleduj nás

Deontay Wilder se vrací zpátky do boje, oživit kariéru se pokusí proti čínskému veteránovi

Deontay Wilder se vrací zpátky do boje, oživit kariéru se pokusí proti čínskému veteránoviFOTO: TOP RANK

Zápas, který bude dosti zlomový pro kariéru jednoho nebo druhého boxera, bude k vidění 1. června v Saúdské Arábii.

Boxerský kolotoč, jenž uvedli do provozu mocní arabští šejkové, stále nezastavuje, ačkoliv se původně hovořilo o tom, že nám od dubna nebude mít co nabídnout. Hlavní investor Turki Alalshikh se ovšem nemohl déle dívat na to, jak se ti nejlepší vyhýbají těm nejlepším, a proto se současný trend zvučných zápasů pokouší udržet v chodu.

Nově nám byla z úst známého boxerského novináře Mikea Coppingera oznámena novinka, že byl do boje povolán bývalý král těžké váhy WBC Deontay Wilder (43-3-1, 42 KO), proti kterému se postaví čínský obr Zhilei Zhang (26-2-1, 21 KO).


Oba bijci to nemají daleko do důchodu, jednomu je 38 let, druhému dokonce 40, a oba spojuje skutečnost, že ve své poslední bitvě čelili Josephu Parkerovi. Ani jeden jej nezdolal, ačkoliv nutno podotknout, že Zhilei k výhře měl na rozdíl od Deontaye podstatně blíže. V zápase zaznamenal dva knockdowny, přesto v očích bodových sudích prohrál.

Tato dvojice se nyní tedy postaví proti sobě, a to v rámci saúdskoarabského boxerského turnaje, který se uskuteční hned 1. června. Na téže kartě se objeví ještě Artur Beterbiev a Dmitry Bivol.  


„S Parkerem jsem měl špatnou noc. Za normálních okolností by to pro mě nebyl soupeř, ale ty přetrvávající problémy se zády mě dostaly. Jsem válečník, do boje vstoupím za všech okolností, ale zároveň přiznávám, že stárnu a moje tělo potřebuje více času na regeneraci,“ sdělil Wilder serveru ESPN s ohledem ke své poslední prohře.

„Jako bojovníci musíme řešit spoustu věcí a mnohé z nich nejsou příjemné. Jste v plné přípravě, pak vám odpadne soupeř, zruší se zápas a celá vaše příprava byla k ničemu. Pak do toho vstoupíte znova a buďto se přetavíte, anebo si jako já způsobíte zranění. Ale to furt nemění nic na tom, že znám své kvality a vím, čeho chci ještě docílit. Možná ta cesta bude o něco delší, ale vydám se po ní,“ řekl Wilder, který tak naznačil, že se ještě pokusí o zisk nějakého zlata.


Další články