Sleduj nás

Deontay Wilder: Oleksandr Usyk by byl nejlehčí soupeř, jakého mohu mezi elitou potkat. S Furym klidně může být čtvrtý fight

Deontay Wilder: Oleksandr Usyk by byl nejlehčí soupeř, jakého mohu mezi elitou potkat. S Furym klidně může být čtvrtý fight Foto: DAZN

Ani Deontay Wilder nezůstal zticha, když viděl, jakou dal Usyk Furymu lekci z produktivity. Velice ho to překvapilo, protože věří, že Usyk, který do těžké váhy nepatří, musí být pro tyto ranaře snadným soupeřem.

Asi by bylo dobré začít tím, že slova nejsou činy a mimo bojiště je každý generál. Přesto zde máme nějaké názory – a říká je většina velikánů v čele s Mikem Tysonem – že proti jedincům Usykova typu musíte použít hrubou sílu a nesmíte se nechat stáhnout do jejich hry.

Anthony Joshua v dvojzápase s Usykem odhodil stranou svoji agresivitu (zejména v tom prvním měření sil) a se soupeřem si to pinkal na dálku v postoji. Protože je ovšem Oleksandr rychlejší a přesnější, nemohl jej Joshua trefit a z bodového hlediska neměl žádnou šanci slavit.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Následně se štafeta přesunula k Tysonovi Furymu – od léta roku 2019 do podzimu 2023 papírově nejsilnější těžkou váhu světa – a ten místo toho, aby využil své hmotnostní převahy, rázem přešel k technickému stylu boxu, který aplikoval před pěti lety ještě před příchodem kouče SugarHilla Stewarda.

Těžko říct, zdali za tím je Usykova výjimečnost, že vnutí soupeřům svůj styl boje, anebo si všichni usmyslí, že hnát se za KO proti němu nemá smysl. Takový Deontay Wilder by však proti ukrajinskému šampionovi ani na chvíli neváhal.


„I teď (když Fury prohrál) mi přijde, že by proti mně Oleksandr Usyk byl nejlehčí možný soupeř z té špičky žebříčku. Možná to nevíte nebo jste to už zapomněli, ale tři roky dozadu jsme si domlouvali zápas, který bohužel nevyšel. Usyk použil mé jméno, aby si vynutil zápas s Furym. A když jsme začali jednat, tak couvnul… Ale to je dnes už jedno,“ rozpovídal se Wilder pro server Yahoo Sports.   

„Styly dělají zápasy a Usyk nikdy nebojoval se soupeřem, co by mu chtěl ustřelit hlavu. Upřímně jsem si myslel, že se na něho Fury zavěsí, že bude zkracovat vzdálenost a že ho rozcupuje. Ale on místo toho jen couval a přišlo mi, že se ho zalekl. Rozhodně to nebyl ten Fury, který boxoval se mnou. Nevím, jestli se k Usykovi dostanu, ale já bych ho si takhle hrát nenechal,“ uvedl.

Na Wildera nyní čeká souboj se Zhileim Zhangem. Výhra je v jeho případně zásadní, pokud chce pomýšlet na nějaký posun v žebříčku vzhůru.


„Zhang je dobrý a nebojácný soupeř. Myslím si, že půjde do přestřelek a lidé se nakonec dočkají dobrého zápasu. A také si myslím, že s Furym ještě završíme čtvrtý fight, protože ani on, ale ani já ještě do žádného důchodu nejdeme,“ dodal Wilder.


Další články