Sleduj nás

Deontay Wilder odpovídá na otázku, zdali vstoupí do zápasu s Usykem

Deontay Wilder odpovídá na otázku, zdali vstoupí do zápasu s UsykemFOTO: Shutterstock

Co Oleksandru Usykovi odpadl zápas s Tysonem Furym, začalo se řešit, zdali by příště nemohl vstoupit do boje s Deontayem Wilderem.

O tomto scénáři se v tom boxerském světě už nějaký čas šuškalo a nyní dostává reálnější obrysy. Co jsme se dozvěděli přímo z úst alabamského boxera, on sám je této možnosti otevřený, pouze neví, zdali se zvládne zrealizovat. Těch překážek na trase je mnohem více, než si myslíme.

„Samozřejmě, že bych rád Usykovi čelil, ale v první řadě to musí dovolit federace (WBA, WBC, WBO i IBF). Myslím, že rovnou ve dvou z nich se dopředu tlačí nějaký povinný vyzývatel. Pokud by se tedy uskutečnil náš souboj, znamenalo by to, že se dění v divizi musí pozdržet, což nikdo nemá rád. Já sám tedy souhlasím, ale nejprve to musí schválit lidé nade mnou,“ zněla Wilderova slova, jež sdělil novináři Philu Jayovi.

Deontay byl zároveň tázán, jestli se už teď nedala nějaká jednání do pohybu nebo zdali se něco nepeče. Tehdejší král těžké váhy WBC jen odpověděl: „Tohle je bohužel věc, o které nemohu nic veřejně říci. Uvidíte sami.“

Je tedy patrné, že nějaká jednání již proběhnout mohla, ale vzhledem k tomu, jak nám odpadávají zápasy jeden za druhým, tak by bylo bláhové si myslet, že se něco stoprocentně uskuteční.


Větší pravděpodobností stále je, že Deontay bude v rámci federace WBC tlačen k boji s Andym Ruizem a Oleksandr Usyk zatím podstoupí nějakou povinnou obhajobu z federací IBF, WBA či WBO. ID Boxing například píše, že v rámci WBA má největší právo na titul Daniel Dubois, IBF zase tlačí Usyka do boje Filipem Hrgovičem.


Další články