Sleduj nás

Děkuji za skvělé zážitky, ale tahle jízda je u konce. Triple C se loučí, vzkázal Cejudo

Děkuji za skvělé zážitky, ale tahle jízda je u konce. Triple C se loučí, vzkázal Cejudo

„Triple C“, jak si Cejudo během svého angažmá v UFC začal říkat, když ke své olympijské medaili přidal ještě pásy šampiona z muší a bantamové váhy, potvrdil, že svá slova ohledně důchodu myslí opravdu vážně.

Henry Cejudo je důkazem, jak na pohled poměrně nenápadný člověk dokáže dělat vskutku velké věci. V horizontu dvou let si totiž připsal skalpy Demetriouse Johnsona, T.J. Dillashawa, Marlona Moraese a následně i Dominicka Cruze a kdekdo si mohl myslet, že tato jízda bude ještě pokračovat. Opak se ale čím dál více začíná stávat pravdou.

„Děkuju za tuhle úžasnou zkušenost, Dano White, navždy za ni budu vděčný. Děkuji ti, že jsi dal šanci sportu, kterému spousta lidí nevěřila. Pro všechny mé trenéry i fanoušky to byla skvělá jízda. Triple C se loučí,“ napsal Cejudo zprávu, kterou adresoval šéfovi UFC.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Henry si přitom původně maloval velké plány, které zahrnovaly bitvu s Josém Aldem a následně přesun do pérové váhy za Alexanderem Volkanovskim. Vše ovšem ztroskotalo na dohodě s organizací, která třiatřicetiletému americkému bojovníkovi odmítala vyplatit vyšší sumu.


„Dana White ví, jaká částka by mě přiměla zůstat,“ sdělil před pár dny Cejudo. A protože se navýšení mzdy nedočkal a myšlenky ohledně důchodu se mu neustále honily hlavou, tak se rozhodl, že bude lepší, když skončí.

„Tomuto sportu jsem věnoval celý svůj život. Zabralo to desítky let dřiny, abych mohl být tam, kde jsem teď. A nenechám nikoho, aby mi to vzal, proto se loučím na vrcholu. Jsem šťastný s tím, co jsem dokázal. Je na čase si užít trochu volna a založit rodinu,“ představil své plány Cejudo. A my uvidíme, zdali je opravdu dodrží, nebo jestli se v budoucnu třeba ještě nedočkáme nějakého překvapení.


Další články