Sleduj nás

Dát zelenou fackovací soutěži byla chyba, sype si popel na hlavu člen hlasovací komise. Už je však pozdě

Dát zelenou fackovací soutěži byla chyba, sype si popel na hlavu člen hlasovací komise. Už je však pozděFoto: Power Slap

Dana White by nemohl být šťastnější, když vidí, jak mu jeho soutěž ve fackování vydělává. Tento sport jde však až za samotnou hranu přijatelnosti. 

Jedná se totiž o naprostou bizarnost, kde padá jedno KO za druhým a kde se proti úderům nemůžete bránit. Jeden člen komise, která tomuto sportu ovšem v Americe udělovala povolení, se svým původním rozhodnutím spokojený není.

Když Dana White přišel s nápadem založit organizaci, v níž se budou konat zápasy ve fackování, tzv. Power Slap Championship, tak musel požádat o povolení Nevadskou atletickou komisi. Té prezentoval všechny klady i zápory a jen čekal na verdikt.


Po několika dnech se dočkal výsledku, který zněl v jeho prospěch, a tak začala nová éra dalšího sportovního odvětví, které cílí zejména na bojové fanoušky, jež se vyžívají v knokautech a ukončeních. Právě toto jim fackování zajišťuje, protože cílem těchto zápasů vlastně ani není nic jiného. Jedním úderem otevřené dlaně ruky musíte vypnout soupeře.

Povolení byla chyba

Že takováto bizarní show funguje čas od času v Rusku, to je ještě zčásti pochopitelné, ale že se z toho Dana White pokusí udělat regulérní zábavu na pravidelné bázi, tomu se už mnoho lidí diví. A dnes svého rozhodnutí lituje minimálně i jeden člen z Nevadské komise. 


„Upřímně mě mrzí, že jsem něčemu takovému udělil zelenou,“ uváděl Stephen J. Cook, který předsedal výboru Nevadské atletické komise, jež koncem minulého roku schvalovala Whiteův návrh zorganizovat v Las Vegas středisko nové fackovací soutěže.

„Pravděpodobně jsme tehdy neměli ani zdaleka takové tušení, co nám přinese realita. Je to skutečně brutální sport. Já osobně jsem udělal chybu, že jsem to podpořil. Určitě se svým rozhodnutím nejsem spokojený a mrzí mě to,“ prozradil serveru apnews. 

I lítost se počítá, ale bohužel ani s ní vrátit čas nelze. Ten nápor na zrušení soutěže by musel být mnohem větší, než je teď.


Třeba se však v budoucnu dočkáme nějakého přehodnocení. Týden co týden se proti tomuto druhu zábavy bouří stále více osob a je tak tedy teoreticky možné, že se tím časem bude někdo zabývat. 


Další články