Sleduj nás

Daniela Cormiera čeká zápas o všechno, po něm pověsí rukavice na hřebík

Daniela Cormiera čeká zápas o všechno, po něm pověsí rukavice na hřebík

Není tomu tak dávno, co Danielovi Cormierovi patřily pásy jak z polotěžké, tak i těžké váhy UFC. Následně však o první kvůli neaktivitě přišel a druhý ztratil bojem se Stipem Miočičem. Na zkušeném americkém bijci nyní je, aby si před odchodem do důchodu napravil reputaci.

Cormier byl dlouhá léta symbolem těžké váhy celosvětového MMA. Jednalo se o kategorii, o které si spousta lidí myslela, že v ní nenajde přemožitele (včetně samotného Dany Whitea). Jak už tomu ale bývá v životě zvykem, i tady jednoho dne narazila kosa na kámen.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„DC“ ještě loni v létě obral o titul jindy neúprosného krále Miočiče, následně svůj pás obhajoval proti Derricku Lewisovi a pak se začalo spekulovat, že završí trilogii s Jonem Jonesem. Ještě předtím ale slíbil Stipemu, že mu dá šanci si pás vybojovat zpátky. V ten moment ovšem ani sám Cormier nepočítal, že ho bude Stipe schopný porazit. A kdo zápas viděl, dost si za to „DC“ mohl sám.

Tato porážka se na něm velmi, ale opravdu velmi moc podepsala. Zápasník, který měl být tou neomylnou ikonou těžké váhy, byl najednou poražen. Daniel Cormier tak ve svých čtyřiceti letech kompletně přehodnotil plány a řekl si, že se zúčastní poslední bitvy své kariéry. Bitvy, v níž půjde o všechno.


„Musí to být zápas se Stipem, na ničem jiném teď nezáleží,“ svěřoval se Daniel Cormier v show Ariela Helwaniho. „Doufám, že se mnou bude bojovat, protože já mu tu příležitost dal, i když jsem nemusel,“ poukazoval na to, že on Stipemu po ročním čekání zaručil odvetný souboj.

A jak už tu bohužel zaznělo, „DC“ se tímto zápasem s MMA kariérou navždy rozloučí. Dalšího pokračování slavného bojového příběhu s Jonem Jonesem se tedy již nedočkáme.


„UFC si přeje zápas se Stipem a stejně tak si ho přeju i já. Bude to bitva o všechno. O mou i jeho reputaci. Bez ohledu na to, jak to dopadne, bude se jednat o můj poslední souboj. Tohle bude naposledy, kdy vkročím na území oktagonu,“ doplňoval Cormier, v němž se stále ještě dost mísily pocity.

Až budou karty vyloženy, dozvíme se přesné datum i místo konání této slavné trilogie. Dana White pro tuto chvíli potvrdil, že jsou jednání v pokročilém stádiu.


Další články