Sleduj nás

Daniel Brunclík ukončil kariéru

Daniel Brunclík ukončil kariéru
Jedna ze stálic domácí scény hlásí pravděpodobný odchod do sportovního důchodu.

Daniel Brunclík byl hlavní tváří pražského X-Gymu, který hrdě reprezentoval v ringu při zápasech muaythai i K-1. V thajském boxu dokázal Bruno získat titul mistra republiky organizace C.M.T.A. a nabídl nám mnoho krásných zápasů.

Po vzniku XFN se naplno přesunul k MMA, kde velmi slušně rozjel další sportovní kariéru. V poslední době se mu ale výsledkově příliš nedařilo a aktuálně má tři porážky v řadě.

Ta poslední přišla tento víkend, kdy na turnaji GCF 64 v Nymburce nestačil na talentovaného Dominika Humburgera. Porážka TKO na konci prvního pětiminutovky odstartovala již dlouho uvažovaný odchod ze sportovního jeviště.

"Nedělní zápas na GCF 64 v Nymburce ve váze do 83.9 kilogramů s mladou nadějnou puškou Dominikem Humburgerem jsem prohrál na konci prvního kola na tko/punches."


"Poslední zápasy vyhasl pomyslný plamínek, který dával mému bojovému srdci motor po dobu deseti let, během kterých jsem nasbíral 32profi zápasů v postoji, převážně K1/muaythai a 15profi zápasů v kleci. Zápasení už mi víc bere, než dává. Přípravy si financuju sám, většinou se ani nezaplatí z honoráře, který dostanu, když člověk odečte procenta a daně. Už mi nestojí za to, abych se mordoval v dietách, odvodňoval, hazardoval se zdravím, přicházel o čas s rodinou, riskoval zranění a neschopnost postarat se o ní. V posledním zápase jsem prohrál sám se sebou. Už to tam prostě není."

Brunclík zvládl celé roky kombinovat sportovní kariéru s náročnou prací u policie, za což mu patří velké uznání. I když to v poslední době nebylo ono, zanechal za sebou solidní odkaz. Kde je vůle, tam se vždy najde i cesta.


Další články