Sleduj nás

Dana White: Soutěže ve fackování jsou zlatým dolem, ještě žádný sport v historii Ameriky nebyl tak úspěšný

Dana White: Soutěže ve fackování jsou zlatým dolem, ještě žádný sport v historii Ameriky nebyl tak úspěšnýFoto: Power Slap

Dana White si teď mne ruce, s jakým nápadem před více než rokem přišel. Soutěže ve fackování jsou celosvětovým hitem.

Původně bizár z Ruska se přenesl také na americkou půdu, kde jej zprvu propagoval sám velký Arnold Schwarzenegger pod názvem Slap Fighting Championship. Jednalo se o jakousi „zábavní“ vložku do jeho kulturistické soutěže, která se však těšila vysoké přízni. Když to viděl i šéf UFC Dana White, rozhodl se rozjet vlastní show s názvem Power Slap. Jen s tím rozdílem, že jí plánuje regulérní turnaje na měsíční bázi. Tento tah si nemůže vynachválit.

„Začalo to poměrně nevinně. Zúčastnil jsem se soutěže ve fackování a byl jsem ohromen tím, jak to lidé hltali. Ty facky, ta atmosféra, ten zájem, netrvalo mi dlouho a já pochopil, že tenhle sport je zlatým dolem pro americké publikum. A také že byl,“ uvedl Dana White, který je nyní hrdým vlastníkem skvěle našlápnutého Power Slapu, jenž za chvíli oslaví rok své existence.

„Ta čísla zájmu o facky jsou neuvěřitelná. Už zkraje roku jsme ve sledovanosti předčili NHL, NFL i NBA. Facky byly trendem číslo jedna na Twitteru, TikToku, ale i v mediích. Lidé tím byli naprosto uneseni. Narazili jsme na zlatou žílu,“ těšilo jej.

„Všichni si mysleli, že jsem blázen, když zakládám takovou ‚blbost‘, ale podívejte se na to nyní. I když si vezmete NFL, NBA, MLB, UFC, WWE, Nascar, Formuli 1 a několik dalších a vynásobíte čísla jejich sledovanosti ze sociálních sítí čtyřmi, tak se stále nedostanete na čísla sledovanosti Power Slapu, to je prostě neuvěřitelné. Facky jsou nejpopulárnějším sportem v Americe!“ říkal White v pořadu Rock Sugar Magic. A to i navzdory tomu, že měl právě za sebou skvělý UFC turnaj v New Yorku, kde se objevil i český zástupce Jiří Procházka.

„Za necelý rok existence se mi ozvalo několik desítek, možná až stovek sponzorů. Každý se chce připojit do facek, protože už vědí, jaký to má potenciál. Abych byl úplně upřímný, takový zájem jsem za ta léta nezažil ani v UFC, které je jedničkou ve světě bojových sportů,“ prohlásil hrdý šéf Dana White, který aktuálně čeká na povolení, aby facky mohl přenést i za hranice nevadské pouště. Tak snadné to ale není, jistí lidé vůči tomuto druhu zábavy mají stále výhrady.Další články