Sleduj nás

Dana White si hodlá došlápnout na Chimaeva: Veltr vážně není jeho váha

Dana White si hodlá došlápnout na Chimaeva: Veltr vážně není jeho váha
Dana White se hodlá vyvarovat dalším budoucím problémům a změnám na poslední chvíli.


Že Khamzat přestřelil hmotnostní limit o čtyři kilogramy, za to mu nikdo řezat hlavu nebude. Koneckonců mu to prý doporučil lékař, aby již neshazoval, když se necítil dobře. Faktem nicméně zůstává, že stavbou těla tento bojovník ve velterové váze nemá co dělat. A to si začíná dobře uvědomovat i sám Dana White.

„Tyhle změny na poslední chvíli jsou vážný průser. Není to nic příjemného a na nás je, abychom se něčemu takovému v budoucnu vyvarovali," řekl White, jenž musel před turnajem UFC 279 kvůli jednomu člověku přehodit tři zápasy na hlavní kartě.

„Khamzat… Je to problém. Je to vážně problém. Budu se s ním muset setkat tváří v tvář a promluvit si. Rozhodně by pro něho dávalo větší smysl, kdyby působil aktivně ve střední váze,“ odpověděl vrchní šéf UFC na dotaz novinářů, které zajímalo, jak by se Chimaev mohl zapojit do bojů o titul ve veltru, když už jednou takhle silně přestřelil limit.

khamzat chimaev 1


Jelikož Khamzat normálně trénuje s polotěžkými vahami, například Alexanderem Gustafssonem, může se o jeho pobytu ve veltru vážně pochybovat. On sám proto sebevědomě hlásí, že se chce stát šampionem tří hmotnostních divizí. Současná vítězná série a přízeň mezi fanoušky mu pomalu už bitvu o titul mohou zaručit.

Další články