Sleduj nás

Dana White potvrzuje, jaké plány má přichystané pro Jiřího Procházku

Dana White potvrzuje, jaké plány má přichystané pro Jiřího ProcházkuFOTO: UFC

Dana White a Jiří Procházka se spolu o víkendu potkali ve Vegas a prohodili několik slov týkající se budoucnosti.

Stále platí, že White počítá s tím, že Jirku po jeho návratu nechá bojovat o mistrovský titul, ale také na českého samuraje nehodlá tlačit pro případ, že by svou rekonvalescenci uspěchal. Buďto se z toho vyklube okamžitý souboj s novým šampionem Hillem, anebo si počkáme na jeho první obhajobu a uvidíme, jestli i nadále zůstane mistrem divize polotěžké váhy.

„Já a Jirka jsme se potkali na Fight Night turnaji ve Vegas a potvrdili jsme si, že až bude stoprocentně připravený, tak s ním začneme něco plánovat. Nechci, aby se na cokoliv týkající se jeho zdraví tlačilo,“ pověděl White během tiskové konference.


„V této chvíli si nemůžeme dávat žádné časové termíny. Je to tak, že kdokoliv v době Jirkova návratu bude držet titul, s tím se Jirka utká. Samozřejmě bych ho rád viděl v souboji s Jamahalem Hillem, ale potřebuju, aby byl stoprocentně zdravý. Nechci ho dostávat pod tlak, aby měl pocit, že to všechno musí rychle vyřešit, protože to tak není,“ doplnil White.

Svým způsobem tedy šlo jen o potvrzení toho, co již víme, přesto je dobré si to připomenout, aby lidé nezůstali na pochybách. Jiří Procházka je dalším titulovým vyzývatelem, jehož soupeř bude odvozen podle toho, kdy mu ruka dovolí návrat do klece. Hill se nechal slyšet, že bude čekat maximálně do léta, jinak přijme obhajobu s někým jiným. A pak je jen otázkou, zdali svůj pás zvládne ubránit.


King Mo chválí Procházku

Šampion Hill sice Procházku podceňuje, ale chvála k němu přilétá odjinud. Takový King Mo Lawal musel Jirku pochválit a veřejně přiznal, že to je asi jediný bojovník, který by se dokázal měřit i s takovou legendou, jakou je Jon „Bones“ Jones.

„Upřímně si myslím, že zdravý Jirka svým stylem porazí Jona Jonese,“ řekl King Mo v rozhovoru Chaelovi Sonnenovi. „Jones je skvělý fighter, pravděpodobně jeden z nejlepších všech dob, ale abyste někoho takto technicky nadaného porazili, musíte se mu dostat pod kůži. Musíte s ním bojovat tak, jako by ten zápas byl na tři minuty, ne na pětadvacet,“ popisoval.

„Jiří bojuje ve velké rychlosti. Je naprosto nelítostný. Nebude se snažit Jona přechytračit, nebude chtít být více technický, on vás bude chtít porazit. On přesně disponuje tím stylem, který by porazil jindy neomylného Jona Jonese. Neříkám, že by se mu to stoprocentně povedlo, ale pokud měl mít Jones ve své éře v polotěžké váze nějakou konkurenci, byl by jí právě Jirka,“ řekl King Mo.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články