Sleduj nás

Dana White: Makhachev odmítl zápas s Topuriou, Topuria s Volkanovskim a Tsarukyan zase s Makhachevem

Dana White: Makhachev odmítl zápas s Topuriou, Topuria s Volkanovskim a Tsarukyan zase s MakhachevemFoto: UFC

Lidé jsou trochu překvapení, jak UFC poskládalo nadcházející titulové zápasy. Dana White k tomu měl ovšem své důvody.

Ilia Topuria je novým šampionem pérové váhy, který při své korunovaci naprosto zdemoloval bývalého vládce Alexandera Volkanovskiho. Ten jakožto dlouholetý držitel titulu měl nárok na okamžitou odvetu, o kterou požádal jak UFC, tak i svého přemožitele, ale bylo s ním slušně řečeno vymeteno.

„Ilia si to teď nepřál. Ctí Alexe, ale přál si nejprve podstoupit zápas v lehké váze o titul s Islamem Makhachevem. A když jsme se nad touto možností v týmu zamysleli, rozhodli jsme se s ní souhlasit,“ řekl Dana White pro MMA BoxingCasual.


„Přistoupili jsme k Makhachevovi s tím, že pro něho na 2. června (UFC 302) máme Topuriu, ale Islam jej odmítl. Jeden den večer jsem si myslel, že to je hotová věc, druhý den ráno mi bylo sděleno, že z toho sešlo, Islam to zamítl,“ uvedl šéf UFC, který nechtěl rozebírat důvody.

Když tedy nevyšel tento zápas, rozhodlo se UFC dát Makhachevovi do jeho příští obhajoby za soupeře vítěze zápasu Arman Tsarukyan vs. Charles Oliveira. I zde se ale vyskytly komplikace…


„Arman ten duel vyhrál, tak jsme k němu přistoupili s nabídkou, že může 2. června jít zabojovat o titul. On ovšem hned začal mluvit o tom, že má nedostatek času na přípravu, a tak tu šanci v podstatě odmítl. A když to zamítl on a Gaethje prohrál s Hollowayem, tak jsme nakonec tu mistrovskou příležitost dali Dustinovi Poirierovi. Takže realizaci tohoto souboje předcházela spousta odmítnutí,“ přibližoval Dana White.

Jak už bylo řečeno, k úspěšně domluvenému zápasu je potřeba souhlasu tří stran – obou bojovníků a UFC. A zatímco vyzývatel si nemůže příliš vybírat, tak šampion do výběru svého příštího soupeře už trochu mluvit může.

Abychom si to kolečko celé doplnili, můžeme zmínit, že v této chvíli to vypadá, že Topuria v pérové váze přijme za svého příštího vyzývatele Maxe Hollowaye, zatímco Volkanovski si pobude nějaký čas mimo hru, aby kompletně zregeneroval své tělo.Další články