Sleduj nás

Dana White: Dělali jsme, co jsme mohli, abychom Ngannoua udrželi. Ale on měl z Jonese strach

Dana White: Dělali jsme, co jsme mohli, abychom Ngannoua udrželi. Ale on měl z Jonese strachFoto: UFC

S kůží na trh šel Dana White, který odhalil, co se dělo na pozadí domlouvané bitvy mezi Jonem Jonesem a Francisem Ngannouem.

Možná by se dalo říct, že v jednu chvíli nebyl v UFC větší zápas, který si diváci přáli více. Jones jakožto nejlepší MMA bojovník planety prozradil, že si hraje s myšlenkou ohledně přesunu do těžké váhy, kde tehdy ještě byl šampionem obávaný Predátor Francis Ngannou. Dana White se tohoto nápadu chytil, ale nikdy se mu jej nepodařilo zrealizovat. Nastala totiž série komplikací, při kterých byste se i vy chytali za hlavu.

V první řadě se Jones v UFC dožadoval vyšší mzdy, kvůli čemuž začal trucovat, a ve druhé řadě na stejnou strunu začal brnkat i Francis Ngannou. Ve třetí se Jones vzdal v polotěžké váze titulu a šel nabírat svalovou hmotu a ve čtvrté byly Francisovy stížnosti tak velké a hlasité, že to skončilo ukončením spolupráce s UFC.

Podobně jako v případě Khabiba s Fergusonem, ani této bitvě nebyli Bohové zrovna nakloněni. Více se o tom však už rozpovídal Dana White během „Club Shay Shay“ podcastu.

„Problémem u této bitvy bylo to, že se při její realizaci pokazilo naprosto vše, co se jen pokazit mohlo. Jakýkoliv problém vás napadne nebo nenapadne, ten se objevil. Diváci po tom souboji strašně prahli, my ho chtěli doručit, ale opravdu nám podmínky nebyly nakloněny,“ svěřil se White úvodem.


„Při realizaci každého zápasu si musíte projít nějakými problémy a tady jsme řešili tři roky v kuse něco. A když už se po třech letech konečně došlo do bodu, kdy jsme měli oba borce připravené, tak se Francis rozhodl z UFC odejít. Největší chvíli a největší šanci celé své MMA kariéry pustil k vodě. A když se za tím teď otáčím, tak jediný důvod, který mě napadá, je strach,“ vydedukoval si.

„Z naší strany jako UFC jsme udělali vše potřebné, abychom ten zápas lidem doručili. Francis mohl být nejlépe vydělávající těžkou vahou celé historie naší organizace. Nabídli jsme mu opravdu ranec, který ještě nikdy nikdo nedostal, a přesto duel s Jonesem odmítl. Myslím si, že když Francis viděl, že se ke střetu s Jonem vážně schyluje, tak vzal zpátečku,“ řekl White, který svého bývalého zápasníka vůbec nešetřil.


Další články