Sleduj nás

Další rána! Bývalého UFC šampiona nechtějí ani ve ONE FC. Možností už moc nezbývá

Další rána! Bývalého UFC šampiona nechtějí ani ve ONE FC. Možností už moc nezbýváFOTO: UFC

Nenažranost jej přišla draho. Bývalého UFC šampiona dnes nikdo nechce, dokonce i ONE FC nad ním zlomilo hůl a těch volných možností už příliš mnoho nezbývá.

Francis Ngannou se s UFC loučil coby jako šampion, který měl na kontě šest výher v řadě. Patrně byste si řekli, že držitel takto velkého jména, úspěchů a takových zkušeností asi nebude mít nouzi najít si práci jinde, ale opak je pravdou.

Nad „Predátorem“ zlomily hůl už tři velké organizace. Vedle BKFC či PFL se přidala dokonce i ONE Championship. Všechny do jedné argumentovaly v podstatě stejně.

„Já a Francis Ngannou jsme se sešli a osobně jsme jednali více než tři hodiny. Výsledek je však takový, že k žádné spolupráci nedojde. Po tom, co jsme z jeho strany slyšeli, jsme dospěli k názoru, že o něho nemáme zájem,“ citoval web scmp.com slova šéfa ONE FC Chatriho Sityodtonga, který zprvu jevil o bývalého šampiona těžké váhy UFC velký zájem. Nakonec ale narazil na překážku jako v podstatě všichni, co s Predátorem jednali.

Kdo chce víc, nemá nic

Bohužel se opět potvrdilo staré známé přísloví, že kdo chce více, nakonec odejde s prázdnou. Francis Ngannou měl, a stále má, v UFC velké jméno, a kdyby si zvolil v této asociaci pokračovat, teď by měl novou smlouvu, která by mu zaručila dobré 3 miliony dolarů za zápas. Predátor chtěl ale více a byl přesvědčený, že mu to jinde rádi nabídnou. A to nejen v MMA, ale například i v boxu. Velice se však spletl.


„Francis Ngannou byl skvělý MMA šampion, ale nějak si vzal do hlavy, že když přejde do boxu, tak může hned vyzývat ty naše největší hvězdy a že si ze dne na den bude vydělávat 20 milionů dolarů,“ popisoval šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn novináři Arielovi Helwanimu v pořadu The MMA Hour.

„Abyste si mohli v boxu vydělávat miliony, musíte něco dokázat, projevit se a prodat se tu. Ne se objevit, vyzvat Anthonyho Joshuu a myslet si, že to klapne, že ho porazíte a že shrábnete miliony… Já jsem přesvědčený, že by Ngannou Joshuovi nic neudělal. Možná ani kolo by s ním nevydržel. Tohle je úplně jiný sport. Jde mu očividně jenom o peníze,“ nebral si servítky.

„Francis byl hvězda v MMA, ale v boxu, kde ti kluci pilují postoj dennodenně, nedá nikoho. Wilder, Whyte, Chisora, Franklin, na nikoho z těchto borců nemá. Tím jsem si jistý,“ završil Hearn.Další články