Sleduj nás

Curtis Blaydes sepsul UFC: Lewis si nikdy zápas o titul nezasloužil

Curtis Blaydes sepsul UFC: Lewis si nikdy zápas o titul nezasloužil

UFC 230 je sice za námi, ale přesto jsou tu tací, kteří si myslí, že k hlavnímu eventu, v němž měl šampion DC hájit svůj pás v těžké váze proti Derricku Lewisovi, nemělo nikdy dojít. Důvod je prostý - The Black Beast není pro současného mistra žádnou překážkou a vedení organizace to určitě vědělo. 

Curtis Blaydes sepsul UFC

Ještě než se Curtis Blaydes (10-1-0) ocitne během UFC Fight Night 141 (25. listopadu 2018) v souboji těžkých vah v ostrém duelu s Francisem Ngannou, opřel se do rozhodnutí svého chlebodárce, který umožnil aktuálnímu šampionovi v jeho hmotnostní kategorii prakticky bezproblémovou jízdu k dalšímu triumfu. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Je to zatraceně nespravedlivé. Doteď nemohu pochopit, jak ten zápas mohl projít,“ připustil před novináři z MMAjunkie sedmadvacetiletý bojovník. „Ten průběh byl nakonec přesně takový, jaký jsem očekával. Cormier svého soupeře zničil, ale je to jen proto, že Lewis tam rozhodně neměl co dělat,“ uvedl nekompromisně. 

Je nutné však podotknout, že cosi na jeho slovech bude. Sám šampion DC přiznal, že by tak brzký termín svého návratu nepřijal, kdyby mu UFC nabídlo jiného protivníka. V opačném případě čekal na svou šanci Stipe Miocic, jehož podobně jako ostatní toto rozhodnutí pěkně zaskočilo, jenže ani jako bývalý nositel onoho pásu to nijak nemohl ovlivnit. 


Toto podivné rozhodnutí staví Blaydese do nejisté role. On sám totiž po nějakém cenném kovu pokukuje. „Myslím si, že když porazím Ngannoua, tak tu je dost velká pravděpodobnost, že budu hlavním kandidátem pro boj o titul. Nicméně kdo ví, co se v této soutěži děje…,“ rýpnul si směrem k výše postaveným osobám, zejména pak k samotnému Danu Whiteovi. 

Kdyby se tak ale nestalo, on sám kvůli tomu hlavu ztrácet nebude. „Podle všeho bych to měl být já (stále v případě úspěchu na FN 141), kdo tu šanci dostane. Jestli mě ovšem přehlédnou, tak to nějak překousnu a prostě budu vyklízet tuto divizi odshora až dolů, dokud na mě ta řada nepřijde,“ uzavírá sto dvaceti kilový borec.Další články