Sleduj nás

Covington: Khabib by byl nejlehčím soupeřem, jakého bych kdy mohl dostat

Covington: Khabib by byl nejlehčím soupeřem, jakého bych kdy mohl dostat

Bývalý dočasný šampion velterové váhy se koutkem oka poohlédl za tím, co by mohla přinést jeho budoucnost. Protože celý rok seděl mimo hru, chtěl by fanouškům nabídnout vše, o co v době jeho absence přišli. K tomu počítá s několika zvučnými soupeři, mezi nimiž by kromě Kamaru Usmana neměl chybět prý ani Khabib Nurmagomedov.

„Khabib by byl nejlehčím soupeřem, jakého bych v UFC mohl kdy dostat. Je malý, neotesaný a navíc ani nedělá všechny věci tak dobře, jako je dělám já,“ pravil Colby v živém vysílání Submission Radia, přičemž zpochybnil i Eaglův jedinečný bojový styl. „Jeho wrestling stojí za hovno. Rozhodně není tak dobrý jako ten můj. Kdyby byl wrestling snadný, říkalo by se tomu sambo… jenže wrestling lehký není a Khabibovo sambo mě už hodně nudí. Je na čase, aby ho o tom konečně někdo přesvědčil.“

Ač je pro tuto chvíli tento duel sebevíc nereálný, do budoucna bychom jej úplně vyloučit nemohli. Colby se nejprve pokusí vypořádat s Robbiem Lawlerem, a když ho dá, měl by se (doufejme) konečně utkat s Kamaru Usmanem. Pak bude ochotný shodit pár kilo do lehké váhy.


„Jsem taková větší lehká váha, ale myslím si, že by to neměl být problém. Khabib už v minulosti naznačoval, že je ochotný kvůli Georgesovi St-Pierrovi přibrat do velteru, takže může jít i on za mnou anebo se rovnou pokusíme udělat kompromis a spravíme to v catchweight (termín používaný v případech, kdy se oba soupeři domluví na požadované váze),“ pokračoval Covington.


Co ho na tomto souboji láká nejvíc, je nejenom to, že by byl první, kdo by mohl porazit doposud neomylného zápasníka, ale také to, že by zavřel pusu jeho věčně tlachajícímu manažerovi Alimu Abdelazizovi.

„Představte si to. Ten Aliho výraz, kdybych smetl oba jeho oblíbené hochy. Kamaru Usmana a Khabiba Nurmagomedova. Největší naštvání v celé historii UFC! Ten jeho pláč mi za to stojí!“ doplňoval škodolibý Covignton.

Závěrem se vyplatí připomenout, že na Khabiba čeká zápas 7. září na turnaji v Abú Dhabí (UFC 242), kde se utká s Dustinem Poirierem. Následně by měl logicky čelit Tonymu Fergusonovi, pokud Dana White opět nezamíchá kartami a nedá jinak. Khabib i Colby si tedy projdou minimálně dvěma fighty, než by je budocnost mohla svést dohromady. Další články