Sleduj nás

Costa je snadný soupeř, ale jen pro mě, Chimaevovi zatopí, myslí si šampion. Přesto však Vlkovi přeje výhru

Costa je snadný soupeř, ale jen pro mě, Chimaevovi zatopí, myslí si šampion. Přesto však Vlkovi přeje výhruFoto: UFC

Šampion Adesanya pozorně monitoruje situaci ve střední váze, ve které se mu pomalu rýsuje další titulový vyzývatel.

V říjnu se nám proti sobě postaví švédský „Vlk“ Khamzat Chimaev a Brazilec Paulo Costa. Jak Dana White uvedl na nedávné tiskové konferenci, do této bitvy vkládá velké, opravdu velké naděje. Dokonce se nebál říct, že by se z ní mohl stát nejlepší zápas roku a v takovém případě by se vítězi nezdráhal udělit titulovou šanci.

Šampion Israel Adesanya, kterého mimochodem bude za pár dní čekat obhajoba proti Seanu Stricklandovi, si tento epický střet svých dvou divizních kolegů nenechá ujít. Ví, komu bude fandit, ale už neví, zdali se mu podaří vyhrát.

„Duel mezi Chimaevem a Costou je mnohem více vyrovnaný, než si lidé myslí. Přijde mi, že je Costa od té prohry se mnou podceňován, což by ale vůbec neměl být. Ano, já s ním zametl, jenže to ještě neznamená, že by byl nějaký špatný. Pro mě to byl snadný soupeř, ovšem pro všechny ostatní to je náročná zkouška. A já třeba vůbec nepochybuju, že by Chimaeva nedokázal porazit,“ rozpovídal se Adesanya v podcastu pro Damona Martina.

„Všichni si vychvalují Khamzatův wrestling, ale podle mě na něj nebude moct ve střední váze tak sázet. Paulo Costa bude mít v den zápasu nějakých sto, možná sto pět kilo, takového hromotluka jen tak nehodíte na zem. Spíše si myslím, že se jejich souboj bude odehrávat více v postoji a tam je vše možné,“ předpovídal Adesanya potenciální průběh zápasu.


„Kdybych si měl vsadit, tak možná podám na Costu, protože je na tuto váhu zvyklý a má v rukou skutečné granáty. Opět, proti mně je nebyl schopný aplikovat, ale to je tím, že já ho stylově kontroval. Khamzat ho nijak kontrovat nebude a já jsem moc zvědavý, co v tom boji předvede. Samozřejmě mu budu fandit, aby vyhrál, protože je to nová krev a lidi by nás proti sobě rádi viděli, ale skutečně nevím, jestli zvládne přes přejít už přes Costu,“ dodal Adesanya s ohledem na říjnovou bitvu.

Podstatné nicméně je, aby se Adesanya nenechal unést myšlenkou na nového soupeře, když si ještě nedořešil byznys se Seanem Stricklandem, s nímž se střetne již 10. září v Austrálii. A dle současných vyjádření nigerijského šampiona to vypadá, jako by svého nadcházejícího protivníka pořádně podceňoval. 

Zdroj: Damon Martin, MMA FightingDalší články