Sleduj nás

Conor McGregor plánuje vyčistit UFC a pak se opět přesunout k boxu. V merku má ty největší soupeře

Conor McGregor plánuje vyčistit UFC a pak se opět přesunout k boxu. V merku má ty největší soupeře

Conor McGregor (21-4 MMA, 0-1 box) přislíbil, že až splní všechny své sliby v UFC, kterým hodlá věnovat celý rok 2020, tak se bude chtít vrátit opět do nitra ringu a začít boxovat.

Irský Notorious má před sebou opravdu velké cíle, a to ještě neučinil ani první potřebný krok k jejich naplnění. Ze všeho nejdříve na Conora čeká duel s Donaldem Cerronem. Po tomto souboji vyhodnotí situaci a s největší pravděpodobností se přesune k Jorgemu Masvidalovi, jehož skalpem by mohl usilovat o trůn velterové váhy. Kdyby však hned po Cowboyovi zdolal Justina Gaethjeho, šel by o titul ve váze lehké (ačkoliv Dana White je ochotný mu dát titulovou šanci hned po zápase s Cerronem - tento rychlý scénář mu pro změnu nedovolí šampioni Khabib s Usmanem).

„Velterová divize je úžasnou kategorií pro mě, moc se mi líbí. Líbí se mi, jak se vyvíjí a moc rád bych se do ní zapojil. Jorge (Masvidal) tu má pás, Kamaru (Usman) tu má pás, takže uvidíme, co se stane, vše je otevřené, mám spoustu možností,“ reagoval během pondělního živého vysílání na stanici ESPN McGregor, jenž se spíše nakláněl k té možnosti, která zahrnuje trojlístek soupeřů Cerrone, Masvidal, Usman. Velmi náročná cesta.

Jakmile se rok 2020 překlene, můžeme očekávat, že to buďto McGregor v MMA zalomí a rovnou se vydá napospas boxerské anabázi, nebo si ještě v UFC vyřídí nějaké resty. Stále trvá na tom, že by chtěl bojovat s Khabibem Nurmagomedovem. Následně řekl, že může být připraven dělat náhradníka pro duel Khabib vs. Ferguson, kdyby se jeden z dvojice zranil. Sám přesně netuší, jak se situace vyvine, ale moc dobře ví, že chce pásy lehké a velterové váhy.


Až bude však jeho MMA mise u konce, box bude tou jasnou cestou, kterou se vydá. „Jsem otevřený boxerským zápasům, vlastně už jsme byli velmi blízko dohody s Mannym Pacquaiem (62-7-2, 39 KO),“ prozradil McGregor novináři Arielovi Helwanimu ze stanice ESPN. „Byly zde plány ohledně ‚money‘ fightu, jen na ně bylo ještě moc brzo,“ upřesňoval tu myšlenku, že se nejprve chystá doručit několik MMA zápasů. Jen v roce 2020 plánuje tři.

Výjimku v časovém plánu by ovšem představoval boxerský zápas s Floydem Mayweatherem, kterého by údajně porazil klidně hned.Další články