Sleduj nás

Conor McGregor: Jak jsem se stal fanouškem Manchesteru United

Conor McGregor: Jak jsem se stal fanouškem Manchesteru United

Jakmile z týmu ze severu Anglie odešel José Mourinho, na jehož místo useda klubová ikona Ole Gunnar Solskjær​, výkony Manchesteru United se neuvěřitelně zvedly, čehož si všimla i hvězda smíšených bojových umění Conor McGregor. Ten vzápětí přiznal něco, co předtím veřejně příliš nepřiznával, on sám je totiž fanouškem Rudých ďáblů.

„To mužstvo jsem si zamiloval už v samotném dětství. I když jsem se snažil fotbal víc hrát, než ho sledovat, Manchester United byl, je a bude mým oblibeným týmem. Pamatuji si, jak jsem si ve svých osmi letech koupil svůj první dres. Byl jsem tak svázán jejich vítěznou mentalitou a těmi lidmi, co ji doprovázeli, jako je Roy Keane nebo Denis Irwin, že to ve mně zůstalo dodnes,“ svěřoval se bývalý šampion dvou váhových divizí, jehož motivovalo odhodlání bývalých legend klubu na jeho vlastní cestě směrem do UFC, kde proslavil nejenom sebe, ale vesměs celá bojová umění obecně. 


Conor svou chválou nešetřil hlavně na nového kormidelníka, jemuž se podařilo z Ligy mistrů vyřadit silné a favorizované PSG. Kromě toho se tu objevil po dlouhé době trenér, jenž v rozmezí prakticky dvou měsíců zdolal Chelsea, Arsenal i Tottenham na jejich hřištích. „Ole Gunnar Solskjær je velice speciální člověk! Nemůžete zpochybnit, co dokázal po svém příchodu. Jediné, co k tomu mohu dodat, je to, že si zaslouží trvalou smlouvu,“ pravil irský zápasník, který se prezentuje pod přezdívkou Notorious. „Ve vzduchu je opět cítit ta vášeň vyhrávat zápasy a touha ctít tradice klubu. A podívejte se na ty hráče, jak najednou hrdě nosí svůj dres. To je naprosto úžasná práce a obrovská zásluha manažera, který to v těch lidech dokázal znovu probudit,“ pokračoval.

On sám si z toho bere nejenom inspiraci, ale navíc doufá, že bude například po vzoru slavného kouče Alexe Fergusona moct předávat zkušenosti dalším. „Když pak vidíte schopné mladé talenty a jejich učitele, jako byl například Sir Alex Ferguson, kterému se i v tak dlouhém časovém úseku neustále dařilo mít úspěch, pak víte, že tohle je klub vašeho srdce. Oni vždy uměli vstát z mrtvých a ten úspěch a bojovnost je vlastně něco, o co se i já nadále snažím ve své kariéře,“ navazoval na ambice ke svému dalšímu comebacku, jenž nyní hodlá provést po prohraném titulovém souboji s doposud neporaženým ruským mistrem Khabibem Nurmagomedovem.Další články