Sleduj nás

Conor McGregor chce koupit klub Chelsea FC

Conor McGregor chce koupit klub Chelsea FC
Okolo Conora McGregora je opět živo. Loni se spekulovalo o jeho touze koupit si slavný Manchester United. Obchod se nakonec neuskutečnil, ale nyní se zdá, že by se irský bouřlivák mohl stát majitelem jiného klubu Premier League.

Ruský oligarcha Roman Abramovič se totiž rozhodl, že se zbaví londýnské Chelsea. Důvody jsou jasné, britská vláda chce na klub uvalit sankce kvůli Ukrajinsko-Ruské válce. Pětapadesátiletý miliardář už odstoupil z vedení a přenechal správu charitativní klubové nadaci.

Tento krok se ale špičkám ostrovní diplomacie zdá jako příliš malý ústupek. Abramovič, který klub vlastnil od roku 2003 a pomohl mu svými prostředky k nejúspěšnější etapě jeho historie, vydal k celé kauze krátké prohlášení.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Jak jsem již uvedl, vždy jsem se rozhodoval v nejlepším zájmu klubu. V současné situaci jsem se proto rozhodl klub prodat, protože se domnívám, že je to v nejlepším zájmu klubu, fanoušků, zaměstnanců, stejně jako sponzorů a partnerů klubu. Prodej klubu nebude urychlen, ale bude následovat řádný proces. Nebudu žádat o splácení žádných půjček. Nikdy to pro mě nebylo o podnikání ani o penězích, ale o čisté vášni pro hru a klub.“

Podle našich informací činí půjčky Chelsea až 1.5 miliardy liber, takže se jedná o vskutku velkorysé gesto. Oligarcha překvapil i svým plánem, kam chce peníze z prodeje investovat.

Roman Abramovič odchází a prodává klub Chelsea FC


„Kromě toho jsem instruoval svůj tým, aby založil charitativní nadaci, kde budou darovány všechny výtěžky z prodeje. Nadace bude ve prospěch všech obětí války na Ukrajině. To zahrnuje poskytování kritických finančních prostředků na naléhavé a okamžité potřeby obětí, jakož i na podporu dlouhodobé práce na obnově. Prosím věřte, že to bylo neuvěřitelně těžké rozhodnutí a bolí mě rozloučit se s klubem tímto způsobem. Věřím však, že je to v nejlepším zájmu klubu. Doufám, že budu moci naposledy navštívit Stamford Bridge, abych se s vámi všemi rozloučil osobně. Bylo to privilegium na celý život být součástí Chelsea FC a jsem hrdý na všechny naše společné úspěchy. Fotbalový klub Chelsea a jeho příznivci budou vždy v mém srdci.“

Conor McGregor má zájem o Chelsea FC


Na zprávě o uvažovaném prodeji ještě ani nestihl uschnout tiskařský inkoust a už se objevil první vážný zájemce. Conor nasdílel svoji WhatssAppovou komunikaci, ve které projevil svůj zájem o klub, a navíc se i dozvěděl cenu. Ta je astronomická! Tři miliardy liber, což může být příliš velké sousto i pro jednoho z nejbohatších sportovců planety.


Fanoušci Chelsea tedy sice můžou být smutní, ale mít v čele Conora McGregora by k Chelsea stoprocentně přitáhlo obrovskou pozornost a nové sponzory. Jeden z prvním oslavujících byl i bývalý kapitán John Terry, který takto reagoval na Twitteru. „Můžeme přežít tuhle krizi, ale budeme doufat, že to přitáhne další pozornost.“

https://twitter.com/i/status/1499163173622063105

Další články