Sleduj nás

Colby Covington očekává, že „odmítač zápasů“ Kamaru Usman bude zbaven titulu

Colby Covington očekává, že „odmítač zápasů“ Kamaru Usman bude zbaven titulu

Původně nemělo být o další titulové bitvě v rámci velterové váhy žádných pochyb, ovšem následně ze zápasu sešlo. Colby Covington, který je celý žhavý do boje, nyní očekává, že bude Kamaru Usman zbaven titulu.

„Říjen nebo listopad a UFC dojde trpělivost. Celá léta usiluji o zápas s ním, ale pokaždé z toho sešlo. Teď naposledy jsme byli domluveni, že v létě něco vyjednáme. V červnu i v červenci nás odmítl. Mohli jsme zápasit v Abú Dhabí (UFC 242), mohli jsme zápasit v Melbourne (UFC 243) a mohli jsme zápasit v New Yorku (UFC 244). Všechny naše konverzace skončily na jeho straně,“ neváhal prozradit Covington v nedávném interview s Helen Yee.

Nigerijský šampion „Marty“ Usman naposledy bojoval na UFC 235 (2. března). To byl den, kdy po bodovém vítězství sesadil z trůnu bývalého vládce Tyrona Woodleyho (jenž se čirou náhodou také dožadoval okamžité odvety), nicméně Usman následně veřejnost informoval o tom, že má něco s kolenem, a tak ho čeká vynucená pauza. I na toto Colby reagoval po svém.


„Marty celou dobu předstíral zranění. Po zápase s Woodleym přijel na tiskovou konferenci na vozíčku, ale o pár hodin později byl čirý jako rybička, když přeskakoval barikády a napadal nevinné lidi v bufetu v Las Vegas,“ připomínal Colby tu jeho veřejnou potyčku s Usmanem.


Co bude dál? Domluví se přeci jenom jejich vzájemný zápas, nebo opravdu přijde nigerijský šampion o titul? „Nejpozději v listopadu bude bez pásu, tím jsem si jistý. Za chvíli to bude osm měsíců, co neobhajoval. Je zdravý, nevím, kolik více času potřebuje. Všechno jen oddaluje a oddaluje, ale nezápasí. Není to dobrý šampion, který by uměl zvedat hodnotu UFC, to jsem já,“ dodával Covington.


Další články