Sleduj nás

Co přinese Muradovova budoucnost? Skočí po něm UFC, nebo si svou cestu vymlátí v OKTAGONU?

Co přinese Muradovova budoucnost? Skočí po něm UFC, nebo si svou cestu vymlátí v OKTAGONU?

Makhmud Muradov je dalším ze zápasníků, kteří opustili XFN, kvůli čemuž se nabídla otázka, kam jeho kroky budou směrovat dále.

Každý fighter, jenž si je vědom svých mimořádných schopností, míří převážně jen na jednu možnou destinaci. Tou nebývá nic jiného než UFC, což je přesně i cílem Macha, který to uvedl během své XFN rozlučky.


„Mým snem je stát se vůbec prvním zápasníkem z Uzbekistánu, který by se v UFC objevil. Už jsem měl nějaké nabídky ze zahraničních soutěží, doposud jsem se ale ještě nerozhodl, vše oznámím včas,“ sdělil Muradov.

Dnes již zrušená bitva mezi Makhmudem Muradovem a Patrikem Kinclem (na XFN 18) mohla být jakýmsi rozseknutím tohoto příběhu, který ze zúčastněných fighterů bude mít ke svému snu blíže. Nakonec byl tento duel kvůli potížím s organizací odvolán.


„Nemohu se připravovat a zároveň myslet na to, jestli mi zaplatí, nebo také ne,“ odůvodňoval Mach, který se tím nemohl v klidu soustředit na svou přípravu. Ta Kinclova přitom stále pokračuje, pravděpodobně se dočká jiného soupeře.

Jedno řešení nabídl promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný, jenž v únoru od konkurence oznámil zisk největší možné posily Karlose „Terminátora“ Vémoly. Spekuluje se, že by se bitva Muradov - Kincl mohla konat právě pod jeho značkou.


Muradov se tento víkend zúčastnil UFC Fight Night 149, která se konala v Petrohradu. Po svém příletu bude jednat o své budoucnosti.

„Jakmile se vrátí do Česka, jsme otevřeni všemu, jakémukoliv jednání,“ potvrzoval Novotný. „Není žádným tajemstvím, že já jsem s ním vždy vycházel dobře. Zájem bychom měli… ale na druhou stranu, kdo z české scény by o Macha neměl zájem? Určitě se jedná o velmi zajímavé jméno, a navíc do 84-ky, kterou máme momentálně na vzestupu,“ pokračoval.

„Pobavíme se spolu a uvidíme. Představit si to umím. Vím, že oba dva (Patrik i Mach) se na to připravovali, Patrik do té přípravy evidentně investoval dost peněz. Jednak je to byznys, a jednak je to zápas, který by určitě budil pozornost, takže uvidíme... Osobně si nemyslím, že se to stane, ale dveře máme otevřené,“ dodával Novotný.


Mach by nám měl odpovědět na otázku ohledně své budoucnosti možná už během příštích pár dní. Dříve již nabídku od UFC měl, ale odmítl ji. Zdali přijde druhá „jen tak“, to je právě to, co spousta lidí neví, možná ani on sám.

„UFC vypadl člověk z váhové kategorie do 77 kg. Oslovili mě s tím, že mi rovnou nabízeli smlouvu na 4 zápasy. Já jsem ale člověk, co se nikam nehrne jen kvůli tomu, aby si řekl, ‚jo, byl jsem v UFC‘. Je to můj sen, ovšem v tom snu chci být úspěšný. Tehdy jsem měl ani ne 27 dní na přípravu, což jsem nechtěl,“ pravil na začátku roku Mach.


Další články