Sleduj nás

Co bude dál s Jiřím Procházkou? Ve hře je bitva o Evropu s Blachowiczem i souboj s nebezpečným Ankalaevem

Co bude dál s Jiřím Procházkou? Ve hře je bitva o Evropu s Blachowiczem i souboj s nebezpečným AnkalaevemFOTO: UFC

Osmiletá série neporazitelnosti je u konce. Nejlepší český MMA bojovník si navíc připsal první porážku v organizaci UFC. K další titulové šanci se tak bude muset probojovat přes oponenty na vrcholu divize. Kdo tedy čeká na českého samuraje?

Kariéra Jiřího Procházky v nejlepší lize světa zatím netrvá příliš dlouho. Jeho bleskový vzestup, který jej dovedl až k opasku šampiona, čítá jen tři zápasy. Variant na potenciálního soupeře je tak poměrně dost, ale jako nejvíce reálné se jeví zhruba tito tři.

Tím prvním je podle redakce Top-Fight.cz dagestánský borec Magomed Ankalaev. Bojovník, který od svého vstupu do UFC prohrál pouze jeden zápas, se v titulovém mixu pohybuje přibližně stejně dlouho jako Jiří. Na rozdíl od českého bojovníka ale Rus svoji šanci na zisk titulu nevyužil, a s Janem Blachowiczem pouze remizoval. V posledním zápase navíc přišlo z Magomedovy strany nepovolené koleno na hlavu Johnnyho Walkera, a souboj tak skončil již po třech minutách bez výsledku. I když UFC přislíbilo Brazilci okamžitou odvetu, podle nás má větší smysl konfrontace s mnohem komplexnějším zástupcem Jetsaam gymu.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Druhé jméno je pro Jiřího také zajímavá výzva. Polák Jan Blachowicz o souboj s Procházkou stojí již dlouho, a navíc by se pro obě středoevropské země jednalo o výjimečnou událost. Pokud se má UFC znovu představit v Praze nebo sousedním Polsku, těžko lze pro fanoušky vymyslet větší tahák. Jediný háček je v tom, že Blachowicze čeká na turnaji UFC 297 uzdravený Alexander Rakič, který se bude chtít vrátit mezi titulové kandidáty.

Poslední bijec na našem krátkém seznamu je ostřílený veterán Anthony Smith. „Lví srdce“ měl k bojovému stylu Jiřího Procházky spoustu negativních komentářů, a tak by rozhodně nebylo na škodu, dát mu možnost ochutnat vyhlášená BJPéčka. Smith má navíc z posledního zápasu výhru nad Ryanem Spannem, a i když je v žebříčku hluboko za Jirkou, jednalo by se o cenný skalp.


Zdroj: Autorský text


Další články