Sleduj nás

Chimaev: Z Procházky jako bojovníka mám srandu. Ať vám poví, jakou nakládačku dostal na tréninku

Chimaev: Z Procházky jako bojovníka mám srandu. Ať vám poví, jakou nakládačku dostal na tréninkuFoto: UFC

Khamzat Chimaev se rozpovídal o Jiřím Procházkovi a dal vzpomenout i na jejich společný sparing. Všem českým fanouškům tím pořádně hnul žlučí.

„Borz“ je i kvůli zranění momentálně bez soupeře, ale stále platí, že si brousí zuby na tituly až ze tří hmotnostních kategorií, přičemž polotěžká váha by měla být jednou z nich.

Právě v této souvislosti se dá říct, že by se mohl jednou střetnout třeba právě s Jiřím Procházkou, který má o mistrovský pás také velký zájem. Pokud vše klapne, Khamzat by si tuto válku skutečně vychutnal, jelikož na Procházku zná skvělý recept, který si vyzkoušel už jednou v praxi.


„Asi jste ten příběh už slyšeli, ale protože je reálné, že se s Jirkou jednou potkáme, tak bych mu rád připomněl, jak dopadlo naše první společné setkání," rozhovořil se Chimaev pro UFC Russia.

„Jirku tehdy zrovna čekal zápas s Muhammedem Lawalem a mě požádal o spolupráci. Tak jsem souhlasil. Trénovali jsme spolu, spárovali jsme spolu, ale protože jsem v té době ještě neměl tak dobrý postoj, tak jsem se mu tam nemohl tolik rovnat. Pak jsme si však dali klasický sparing, tedy MMA se vším všudy, a tam zase neměl žádnou šanci on,“ popisoval Chimaev.


„Co se boje na zemi týče, tam jsem Jirku totálně zničil. Pokud se bavíme o wrestlingu, byl jsem už tehdy na míle před ním. To vám může potvrdit každý, kdo tam s námi tehdy v tom gymu byl. Proto ho považuji za snadného soupeře,“ líčil.

„Jirka teď nemá titul, takže pro mě není dostatečně zajímavý. Jakmile jej však získá, vše se změní. Pokud by chtěl cokoliv namítat, že se mu vyhýbám, může si za mnou přijít do gymu a dáme si opáčko toho, co on už dobře zná,“ vzkazoval Procházkovi.

Zdali to tedy dobře chápeme, k duelu s Procházkou byl Khamzat svolil pouze v případě, že český samuraj získá mistrovský opasek. Teď Vlk touží spíše po Alexu Pereirovi.


„Pokud bude mít Jirka v polotěžké váze titul, pak o něj budu mít zájem. V opačném případě se o něj nestarám, protože je to rádoby směšný samuraj. Já bych ho spíš nazval hlupákem... Proč vůbec dělá ty směšné čínské pohyby? Proč se nestará o svou vlastní zemi a její tradice? Proč ho zajímá nějaká čínská kultura…,“ podivoval se.

„Já se vždy snažím zjistit historii své země a tou se řídím, o ostatní lidi se nestarám. Přesně tak by to měli mít všichni. Každý by měl ctít svou vlast a její tradice,“ dodal Chimaev.


Další články