Sleduj nás

Chimaev si zápas o titul rozhodně nezaslouží. Však porazil soupeře, co právě vstal z gauče! nešetří Vlka šampion Strickland

Chimaev si zápas o titul rozhodně nezaslouží. Však porazil soupeře, co právě vstal z gauče! nešetří Vlka šampion StricklandFoto: UFC

Jejich cesty se velmi brzy střetnou. Psychologická válka se tak začíná rozjíždět na plné obrátky.


Aktuální šampion střední váhy si samozřejmě nenechal ujít sobotní turnaj UFC 294. Z hlavního předzápasu totiž vzešel jeho další oponent, který jej prověří v první obhajobě. Výběr nebyl pro Seana Stricklanda příliš příznivý. Na jedné straně klece totiž nastoupil jeho dávný přemožitel Kamaru Usman a na druhé nikdy neporažený Khamzat Chimaev. Vítězství se po těsném zápase přiklonilo na stranu čečenského „Vlka“, ale jeho výkon na svérázného Američana rozhodně dojem neudělal.

„On si tuhle šanci ještě vůbec nezaslouží! Jediné, co je na něm dobrého, je, kolik umí prodat zápasů. Když s ním mám jít, tak na tom doufám alespoň pořádně vydělám. Budu se s ním klidně mlátit pět kol, ale podle mě do titulového zápasu nepatří. Jediné, co dokázal, je, že porazil chlapa, co akorát vstal z gauče, a navíc je to veltr,“ nešetřil svého budoucího soupeře Strickland.

Pravdou je, že vzhledem k Usmanově krátké přípravě se očekávalo, že bude Khamzat dominovat v celém průběhu zápasu. Ten ale naplno naplnil svůj potenciál jen v prvním kole, kde Nigerijce mačkal jako citron a byl blízko k výhře submisí. Čečenec svůj nepřesvědčivý výkon ve dvou finálních kolech vysvětlil zlomenou rukou. Po jeho silných prohlášeních je ale jasné, že mu nyní nikdo nic neodpustí.

„Ten zápas byl jednoduše strašný. Chimaev nepředvedl nic, a to šel navíc s veltrem, který nikdy nebojoval ve střední váze. Když se mu ho nepovedlo ukončit v prvním kole, tak se prostě zlomil. Myslím si, že ho Usman regulérně porazil. Když jsem to viděl, bylo mi opravdu smutno, že jsem s tím amatérem nešel. Neumí si rozložit fyzičku a byla by to pro mě snadná výplata,“ neodpustil si komentář Paulo Costa, který se měl původně s Khamzatem utkat.


Jeden z mála, kdo se své hvězdy zastal, je šéf UFC Dana White. Ten je z nového titulového vyzyvatele nadšený a již se těší na bitvu Strickland vs. Chimaev.

„Ten kluk má neuvěřitelný talent. Doufám, že jeho ruka není vážně zraněná a brzy budeme moct udělat souboj o pás!“

Zdroj: MMA JunkieDalší články