Sleduj nás

Chimaev si hraje na někoho, kým není. Brzo přijde trest a já vynesu rozsudek, avizuje rozjetý bojovník

Chimaev si hraje na někoho, kým není. Brzo přijde trest a já vynesu rozsudek, avizuje rozjetý bojovníkFOTO: UFC

Co se Bo Nickal dostal do UFC, neustále se opírá do Khamzata Chimaeva. Očividně nebude mít klid, dokud se s ním neutká.

Zaměříme-li se čistě na papírové předpoklady, pak zjistíme, že je Chimaev momentálně nejsilnější střední vahou celé soupisky UFC. Dokonce i proti šampionovi mu bookmakeři věří, což je dáno zejména tím, že jej stylově kontruje.

Jak nicméně platívá, styly dělají zápasy. A to, co platí na jednoho, nemusí nutně platit na druhého. To se mimo jiné snaží lidem vysvětlit nový perspektivní bojovník Bo Nickal, který v UFC podstoupil a zároveň vyhrál pouhé dva zápasy, má však vysoký potenciál a je plně přesvědčený, že kdyby na to přišlo, tak by si s Khamzatem hravě poradil.

„Už mě přestává bavit, když vidím, na co si lidé jako Chimaev hrají. Mají vysoké ego a přede všemi se tváří jako mistři světa. Přesně to je ten důvod, proč jsem přišel do UFC – abych tu srazil hřebínek všem týpkům, co si o sobě myslí, že jsou lepší, než jaká je skutečnost. Khamzat Chimaev je jedním z nich. Pořád mluví o tom, jaký je gangster, ale nakonec nedokázal ani splnit váhový limit,“ rozmluvil se Nickal v MMA Junkie Radiu.

„Tohle mě vyloženě štve. Člověk, který má řeči, se musí chovat jako profesionál. Chimaev si tu hraje na hrdinu, na krále, ale ve skutečnosti je strašně přeceňován. Myslí si o sobě, jak je nedotknutelný, ovšem od doby, co jsem se tu objevil, náhle zmlknul… Je to snad náhoda?“ zamyslel se.


„Chimaev je tedy mým hlavním cílem, na který se zaměřuju. Porazím ho klidně v jeho primárním stylu – wrestlingu – protože věřím, že jsem v něm mnohem lepší, než je on. A až se s ním vypořádám, přijdou na řadu další," avizoval Bo Nickal, který má na kontě pouhopouhých pět profesionálních MMA duelů. To je poněkud nízký počet, abychom ho mohli nějak lépe znát.

„Chápu, že mě stále mnozí pořádně neznají, a tak o mně mohou pochybovat, ale já mám na kontě také přes 120 profesionálních wrestlingových zápasů. Mám desetkrát více zkušeností než ten váš Chimaev. Proto si na něj tolik věřím,“ uvedl bojovník, který se prý do klece v tomto roce již nepodívá. V příštím ale plánuje velké věci.


Další články