Sleduj nás

Chimaev může dopadnout špatně, těžko totiž bude mít fyzičku na pět kol! predikuje Bisping

Chimaev může dopadnout špatně, těžko totiž bude mít fyzičku na pět kol! predikuje BispingFOTO: UFC

Pro sázkové kanceláře je „Vlk“ poměrně výrazným favoritem. Bývalý šampion střední váhy ovšem upozorňuje na fakt, který může vést k první profesionální porážce Khamzata Chimaeva. Klíčem k vítězství má být neskutečná kondice Roberta Whittakera, který je na dlouhé zápasy zvyklý a umí své soupeře dokonale uvařit.

UFC se 22. června ukáže v Saudské Arábii, kde na turnaji v Rijádu dojde ke střetu Khamzata Chimaeva a Roberta Whittakera. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o hlavní událost celého turnaje, je souboj vypsán na pět kol.

Khamzat se naposledy představil na turnaji UFC 294, kde si dokázal poradit s dlouholetým vládcem veltrové divize Kamaru Usmanem. Na papíře jednoznačný zápas se ovšem protáhl na tři kola a Chimaev měl plné ruce práce, aby zvítězil na body. Ve druhé polovině souboje byl navíc „čečenský Vlk“ očividně bez šťávy, což se mu během jeho kariéry nestalo poprvé.

Chimaev musel plnou porci tří kol absolvovat i proti Gilbertu Burnsovi. Také v tomto zápase bylo vidět, že dynamika sebevědomého bijce postupně odchází. Pokud se Robertu Whittakerovi podaří přežít úvodní dvě kola, měl by díky svým zkušenostem z dlouhých zápasů získávat převahu. O Khamzata se bojí i bývalý šampion a nyní oblíbený komentátor Michael Bisping, který se na toto téma rozpovídal v podcastu Believe You Me.

„Tohle je první zápas na pět kol, který ho bude čekat. Pokud bych patřil do jeho teamu, tak z toho budu mít rozhodně nervy. Robertu Whittakerovi nikdy neodejde fyzička, je v boji extrémně zkušený a na téhle úrovni se pohybuje opravdu dlouho. Nechci o Khamzatově kondici nijak spekulovat, ale s Usmanem i předtím s Burnsem byl očividně vyčerpaný,“ podotkl Bisping.


„Smrťák“ Whittaker se na turnaji UFC 298 dokázal vrátit na vítěznou vlnu. Paula Costu porazil na body a potvrdil, že umí zatopit komukoliv v divizi. Pro Khamzata se bude jednat o bezpochyby nejtěžší zkoušku dosavadní kariéry. V Rijádu bude mít prakticky domácí prostředí a je jasné, že podporu vyprodaných ochozů bude rozhodně potřebovat.


Další články