Sleduj nás

Chimaev, který si hodlá podrobit UFC, se dočkal! White ho bere vážně a ukazuje mu cestu až k titulu

Chimaev, který si hodlá podrobit UFC, se dočkal! White ho bere vážně a ukazuje mu cestu až k titulu

Švédský objev s ruskými kořeny Khamzat Chimaev (8-0) konečně obdržel americké vízum a s ním i povolení cestovat.

Jak nyní uvedl sám Dana White, pro svého perspektivního bojovníka má připravený plán, jenž ho může dovést až k mistrovskému titulu. Záležet bude čistě na Khamzatovi, jak se s touto výzvou porve.

Úplně první zápas na Chimaeva čeká v jeho „oblíbeném“ short notice termínu, a to už 19. září na turnaji UFC Vegas 11: Covington vs. Woodley. Soupeřem mu zde bude Gerald Meerschaert (31-13).


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Zdali se švédský fighter s touto zkouškou popasuje, přesune se hned do elitní patnáctky žebříčku velterové váhy.

„Khamzat bude nejprve bojovat v Las Vegas, a pokud uspěje, pošleme ho na ‚Bojový ostrov‘, kde budeme vyhlížet duel s Demianem Maiou,“ odhalil Dana White, přičemž my si jen potvrdíme, že Maia má na svém kontě 38 profesionálních MMA zápasů, z nichž 28 vyhrál a 10 prohrál. V žebříčku velterové váhy mu patří sedmá příčka.


Kdyby se Chimaev prodral i přes tuto zkoušku, bude ho od titulové výzvy dělit už jenom jedna výhra. Zde již Dana White mlčel o tom, který soupeř by ho k ní dovedl. S předstihem si však můžeme tipnout, že půjde o vítěze bitvy Covington vs. Woodley.


Další články