Sleduj nás

Chimaev: Kdyby se Strickland řídil mou radou, s Du Plessisem by neprohrál. Ale co, je to hlupák

Chimaev: Kdyby se Strickland řídil mou radou, s Du Plessisem by neprohrál. Ale co, je to hlupákFoto: UFC

Sean Strickland nemůže říct, že nebyl varován před silou Dricuse Du Plessise. Vítěznou radou od Khamzata Chimaeva se vůbec neřídil.

Sean Strickland se opravdu dlouho dral na vrchol střední váhy, a když se na něj konečně dostal, tak se na něm prakticky ani neohřál, Dricus Du Plessis jej během první titulové obhajoby ihned sesadil z trůnu.

Málokdo to ví, ale před touto bitvou se Seanovi ozval Khamzat Chimaev, který mu poradil, jak svůj pás úspěšně obhájit. Kalifornský bijec se však jeho radou vůbec neřídil a pak na to doplatil. Teď může jen zpytovat svědomí.


„Já a Strickland jsme spolu měli takovou verbální dohodu, že pokud teď vyhraje, tak mi potom dá šanci zabojovat o mistrovský pás. Věděl jsem, že kdyby náhodou vyhrál Dricus Du Plessis, tak bude dělat všechno, aby se mi vyhnul, a raději dá šanci Israelu Adesanyovi nebo někomu jinému, kdo si to vůbec nezaslouží,“ rozhovořil se čečenský „Vlk“ během svého pravidelného streamu s fanoušky.

„Proto jsem chtěl, aby Strickland vyhrál, a proto jsem mu taky dal nějaké tipy v oblasti grapplingu a radil mu, aby v boji dal zapomenout na svoje ego. Když ale zápas začal, opět tam stál ten egomaniak, pouštěl se do zbytečných výměn a na všechno z toho, co jsem mu říkal, zapomněl. Je to prostě hlupák a hlupáci takto většinou končí – špatně,“ řekl Khamzat, který nyní netuší, s jakými plány může počítat.


Střední váha tak od minulého víkendu má nového šampiona. Dricus Du Plessis je teprve čtvrtým bojovníkem s africkými kořeny, který se v UFC dostal k mistrovskému pásu. A jak Chimaev moc dobře tušil, jeho jméno do titulové obhajoby příliš nepřipadá do úvahy. Dricus hned na pozápasové tiskové konferenci vyzval Israela Adesanyu, který prakticky vzápětí souhlasil. Teď už jen zbývá vyřešit, jak se tento nápad líbí Danu Whiteovi.   ​


Další články