Sleduj nás

Chimaev je opět v péči lékařů a zvažuje definitivní konec. Whittaker se popere s hodně nepříjemným náhradníkem

Chimaev je opět v péči lékařů a zvažuje definitivní konec. Whittaker se popere s hodně nepříjemným náhradníkemFoto: UFC

Kariéra neporaženého „Vlka“ je ve vážném ohrožení. Chimaev bojoval se zdravotními problémy celý tréninkový kemp, až nakonec musel souboj v Rijádu odpískat. UFC dokázalo pro bývalého šampiona najít náhradního soupeře, který se nebál přijmout životní výzvu.

Šílené tréninkové metody a nasazení si na Khamzatovi vybírají svoji daň. V loňském roce nastoupil „Vlk“ pouze k jednomu zápasu. V něm udolal Kamaru Usmana, ale bylo vidět, že není ve stoprocentní kondici. Nyní se snažil všechny trable hodit za hlavu, ale nakonec musel zápas odpískat pouhé dva týdny před jeho uskutečněním.

„Hlavní zápas, navíc v Saudské Arábii, kde se UFC představí poprvé, je obrovská čest. Bohužel se z něj musíme kvůli přetrvávajícím problémům omluvit. Khamzat skončil v posledních týdnech několikrát v nemocnici. Jeho stav byl interní věcí týmu, protože jsme věřili, že se povede najít řešení a nastoupit. Bohužel zdraví mu to nedovolí,“ uvedl Chimaevův manažer na sociálních sítích.

Těžké zdravotní problémy jsou s Khamzatem bohužel spojené v poslední době víc než výkony v kleci. Kromě obvyklých zranění, které jsou nedílnou součástí MMA, se mluví i o vážném autoimunitním onemocnění. To je tak závažné, že Chimaev dokonce zvažuje definitivní konec, aby tělo dál nepřetěžoval.

Robert Whittaker si tak prožil chvíle nejistoty, ale UFC se povedlo velmi rychle sehnat adekvátní náhradu. Ikram Aliskerov disponuje působivou bilancí patnácti výher a jedné porážky. Tu mu uštědřil v organizaci Brave FC právě Khamzat Chimaev a Ikram se do UFC vypravil s cílem mu tuto prohru oplatit. Pokud dokáže zdolat Roberta Whittakera, bude jeho sen opět blíž, protože o sobě dá pořádně vědět.


Dagestánec disponuje velmi komplexním balíčkem schopností a pro bývalého šampiona se tak bude jednat o solidní výzvu. V UFC má sice zatím na kontě jen dva zápasy, ale oba ukončil v prvním kole knokautem. Kromě tradičně silného wrestlingu je totiž velmi nebezpečný i v postoji. V Rijádu bude navíc na jeho straně i valná většina publika. To se kromě tohoto duelu může těšit i na ruské derby v těžké váze, ve kterém na sebe narazí Sergei Pavlovič a Alexander Volkov.


Další články