Sleduj nás

Chimaev by za svá slova o Izraeli měl být vyloučen z UFC, ne bojovat o titul, opřel se do něj šampion

Chimaev by za svá slova o Izraeli měl být vyloučen z UFC, ne bojovat o titul, opřel se do něj šampionFOTO: UFC

Sean Strickland velice dobře tuší, že se jeho prvním titulovým vyzývatelem stane Khamzat Chimaev. Příliš nadšený tím ale není.


Khamzat má na kontě třináct výher v řadě, přičemž sedm z nich si připsal právě na půdě UFC. To už je slušná série, při které by se neměly vést řeči, zdali si zaslouží bojovat o titul. To koneckonců naznačil i sám Dana White na víkendové tiskové konferenci, kdy prohlásil, že s Khamzatem počítá v boji o mistrovský opasek střední váhy.

Tato zpráva se pochopitelně donesla i k šampionovi Seanovi Stricklandovi, který má k Chimaevově titulovému nároku jisté výhrady. V první řadě se mu nelíbí, jakým způsobem se tento jedinec veřejně vyjadřuje, a ve druhé řadě stále pochybuje o jeho dovednostech.

„Kamkoliv se hnu, tam slyším spojení Chimaev a Izrael tohle, Chimaev a Izrael tamto. Pořád nadává, vyhrožuje a svými řečmi vyvolává veřejné nepokoje. To je prostě špatně, někoho takového by si UFC vůbec nemělo držet, natož ho posílat do boje o titul,“ nechával se Strickland slyšet úvodem.

„Vynecháme-li však jeho povahu a vezmeme-li to z toho sportovního hlediska, tak ani zde nejsem přesvědčený, že si zaslouží jít o titul. Nejprve by měl ukázat, že vydrží v zápase pět kol. Kamaru Usman se dva týdny před zápasem válel na gauči, neměl žádnou přípravu, a stejně dokázal Chimaevovi zatopit. Být jejich souboj klasicky na pět kol, tak ho udolá. Takže z mého pohledu si Chimaev o pás jít nezaslouží, ale samozřejmě se budu řídit tím, co mi řekne UFC,“ uvedl Strickland v Extra Rounds podcastu.


Abychom si to nějak shrnuli, Khamzat je bojovníkem s velkou fanouškovskou základnou, která mu k té titulové šanci jistě dopomůže. Bohužel jeho výroky jsou kolikrát dost za hranou, což je druhá věc, která hází špínu nejen na něj samotného, ale i na celé UFC, jež to prozatím odmítá řešit. Jak Dana White uvedl, za chování bojovníků mimo klec nezodpovídá, neboť je každý člověk strůjcem svého vlastního štěstí. A Khamzat se veřejně hlásí k diktátorovi Kadyrovovi a opravdu drsným způsobem mluví o světovém dění.


Další články