Sleduj nás

Izraelci jsou synové prostitutek, všechny bych je vypráskal, nebral si servítky UFC bojovník. Jejich premiéra přirovnal k Hitlerovi

Izraelci jsou synové prostitutek, všechny bych je vypráskal, nebral si servítky UFC bojovník. Jejich premiéra přirovnal k HitleroviFoto: UFC

Khamzat Chimaev je dlouholetým zastáncem Palestiny, ovšem některé jeho výroky jsou na poměry slavné osobnosti vskutku za hranou.


Někdo by si mohl myslet opak, leč pravda je taková, že mnoho bojovníků, zejména z UFC, je v dnešní době považováno za celebrity. Sám takový Khamzat Chimaev má na svém Instagramu 6,2 milionů sledujících a dalších 300 tisíc jej sleduje na YouTube. A právě na těchto platformách se vyjadřuje na téma světového dění.

Nejprve to začalo hláškou, že si Izraelci neváží palestinské pohostinnosti, a dodal, že doufá, že je jednoho dne všechny vyhostí. Následně přirovnal izraelského premiéra Benjamina Netanjahu k Adolfu Hitlerovi a poté řekl, že kdyby mohl, tak sám vypráská ty nejsilnější Izraelce z palestinského území.

„Jsou to všechno synové prostitutek, podvodníků a rozkradačů. To, že zabíjí děti a nevinné, je za hranou. Přísahám, že bych vypráskal všechny Izraelce, kdybych mohl,“ napsal Khamzat v příspěvku, který se rozhodl o pár chvil ze svého Twitteru stáhnout. Zahraniční media si jej však mezitím stihla přebrat, a i navzdory kritice některých fanoušků se „Vlk“ dočkal také hromadné podpory. „Konečně někdo, kdo se nebojí mluvit nahlas,“ shodovala se část komentujících.

Více diskutovaný je ovšem Khamzatův příspěvek přirovnávající izraelského premiéra Benjamina Netanjahu k Adolfu Hitlerovi, kterým přidal trápení i svému šéfovi Danu Whiteovi. Právě vrchní kormidelník organizace UFC musel čelit otázkám novinářů, zdali je v pořádku, když se jeho bojovníci takto svobodně a kontroverzně vyjadřují a svým chováním mnohdy vyvolávají další rozpory.


White si pro všechny dotazující vyčlenil prostor na tiskové konferenci a stručně jim odpověděl. „Tohle je bojový byznys. Zápasníci jsou pod mojí kontrolou, pokud vstoupí do zápasu. To, jak se chovají mimo stěny oktagonu, nemohu ovlivnit. Když ale naše atlety začneme omezovat (podobně jako nedávno při zákazu nošení vlajek), pak našemu sportu odebereme jeho přirozenou krásu a podstatu. Naši atleti se nechodí do klece objímat, oni chodí válčit. Pokud vás jejich chování mimo klec štve, tak mě to mrzí, ale nic s tím neudělám. Každý člověk je zodpovědný za své vlastní chování,“ řekl rázně.

Nezbývá než se zeptat… Souhlasíte s Whitem? A co si myslíte o chování Khamzata Chimaeva?


Další články