Sleduj nás

Charles Oliveira: Moc mě mrzí předvedený výkon, nemohl jsem najít sám sebe

Charles Oliveira: Moc mě mrzí předvedený výkon, nemohl jsem najít sám sebe
Charles Oliveira nyní zpytuje svědomí. K ničemu, co natrénoval v přípravě, se v boji proti Islamu Makhachevovi nedokázal dostat. „Fanouškům se velmi omlouvám,“ říká se sklopenou hlavou.

Jedenáctizápasová výherní série udatného Brazilce byla právě přerušena a postaral se o to soupeř, který podle mnohých ještě nečelil „žádnému elitnímu bojovníkovi“. Charles Oliveira, jehož jiu jitsu bylo v UFC jinak velmi uznáváno, si nedokázal poradit s pokročilým grapplingem Islama Makhacheva, který kupodivu nedominoval nejen na zemi, ale i v postoji. A to málokdo čekal.

Charles Oliveira rozebírá své soupeře v UFC a myslí na titul Oliveira

Oliveira lituje


„Rád bych řekl, jak moc se omlouvám za předvedený výkon. Věřím tomu, že vše v přípravě probíhalo správně, dokonce i váhu jsem splnil bez větších problémů. V boji proti Islamovi jsem ale najednou nemohl najít sám sebe,“ omlouval se zápasník, který poslední léta zůstával velmi aktivní. Porazil i takové soupeře, jako jsou Kevin Lee, Tony Ferguson, Michael Chandler, Dustin Poirier či Justin Gaethje.


„Islam byl lepší jak já. Přes načasování úderů až po celou kontrolu fightu, právem se tedy stal šampionem… Děkuji všem lidem, kteří mi psali jak pozitivní, tak ale i negativní zprávy. Teď se vrátím domů a zasvětím svůj čas do další přípravy, abych se mohl vrátit na trůn ještě jednou,“ vzkázal Oliveira nejen svým příznivcům.

Respekt brazilskému bijci tedy rozhodně nechybí. Určitě mu patří uznání za to, jak zůstával aktivní a bez váhání přijímal všechny možné výzvy, které před něho UFC postavilo. Prakticky vymýtil celou špičku jinak nabité divize lehké váhy, v níž ztroskotal až na obávané dagestánské síle Islamovi Makhachevovi.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články