Sleduj nás

Česko je malá země, ale plná potenciálu. Jsem hrdý, že ji mohu reprezentovat, hovoří Procházka

Česko je malá země, ale plná potenciálu. Jsem hrdý, že ji mohu reprezentovat, hovoří Procházka
Čeští fanoušci by nemohli být už více pyšnější. Již tento víkend o titul v UFC zabojuje člověk, který bojuje nejen za sebe, ale za nás všechny.

Ještě před pár lety se o Čechách napříč MMA elitou příliš nevědělo, dnes už je ale situace jiná. Jak šla postupně doba kupředu, změnily se i podmínky, za kterých mohou bojovníci trénovat a dávat o sobě vědět.

Dneska se můžeme pochlubit, že máme v MMA Lize mistrů Davida Dvořáka, Lucii Pudilovou a Jirku Procházku. A to ještě zanedlouho o lístek do UFC zabojují Matěj Peňáz s Terezou Bledou.


Tato hvězdná symfonie by mohla být jen doplněna o mistrovský pás, o nějž už tento víkend vůbec poprvé v celé historii zabojuje fighter s českými kořeny.

jiri prochazka 2022

Jiří Procházka jde do boje o titul v UFC


„Jsem tak hrdý, že mohu bojovat za Českou republiku – že mohu reprezentovat tak malý národ. Jsme sice malá země, ale zato plná potenciálu. Bohužel jen ne všichni ho dokáží naplnit. To se já pokouším změnit. Chci dosáhnout té nejlepší verze sebe sama,“ řekl Procházka v rozhovoru pro UFC.


Proto si je moc dobře vědom toho, co výhra mistrovského pásu znamená nejen pro něho, ale i pro nás všechny.

„Vyhrát mistrovský pás v UFC je pro celý můj národ ohromně velká věc,“ přiznává, i když je ve své hlavě šampionem už dávno. „Tohle je má mentalita. Ve své mysli se už považuji za šampiona a teď si jen jdu akorát pro svou korunu. Tohle je můj čas,“ věří česká MMA jednička.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články