Sleduj nás

Cerrone: Přiznávám, že UFC ztrácí svou sportovní stránku, peníze jsou pro ně hlavní

Cerrone: Přiznávám, že UFC ztrácí svou sportovní stránku, peníze jsou pro ně hlavní

Poměrně překvapivá slova volil před velmi vyhlíženou bitvou s irským Notoriousem ostřílený Cowboy Donald Cerrone (36-13-0). Americký „veterán“ dobře chápe, proč UFC v čele s Danou Whitem nabízí lidem jako Conor McGregor, Yoel Romero či José Aldo okamžité titulové příležitosti, ačkoliv všichni své poslední zápasy prohráli.

„Pokud se podíváte na žebříček lehké váhy, tak si můžete všimnout, že si takový Justin Gaethje jako další v pořadí zaslouží bojovat o titul. Pokud se na to ale podíváte z té finanční perspektivy, pak si o pás zaslouží bojovat Conor. V samotném závěru UFC vždy přijde a vybere si, jaká verze jim dává větší smysl. Bohužel už je to tak. V tohle se dnešní hra změnila,“ poukazoval Cowboy Cerrone, který patří mezi nejaktivnější zápasníky v organizaci. Nikdy před výzvou necouvne a i teď se bude snažit irského navrátilce zpomalit, ačkoliv je dle papírových předpokladů jasný outsider.


Dana White nedávno svolil k tomu, aby Israel Adesanya (18-0-0) ve střední váze podstoupil první obhajobu proti Yoelu Romerovi (13-4), jenž se momentálně nese na vlně dvou porážek v řadě. Téže krok se chystá učinit v případě Josého Alda (28-6-0), jemuž hodlá umožnit titulovou bitvu v bantamové váze, kde by se utkal s šampionem Henrym Cejudem (15-2-0). Aldo podobně jako Romero své dva poslední zápasy prohrál, v kategorii do 61,2 kilogramů navíc ještě nemá ani jednu výhru. Kvůli tomu se značně zlobí třeba takový Petr Yan (14-1-0), který na rozdíl od známého Brazilce tahá šňůru šesti výher v UFC za sebou.


Další články