Sleduj nás

Cejudo pro mě bude snadný soupeř, předpokládá šampion Sterling a dělí se o svou taktiku

Cejudo pro mě bude snadný soupeř, předpokládá šampion Sterling a dělí se o svou taktikuFOTO: UFC

Henry Cejudo se v roce 2020 loučil jako jeden z nejlepších bojovníků, jakého kdy MMA vidělo. Přesto pro současného šampiona Sterlinga údajně bude snadným soustem.

Hodiny tikají a den D se blíží. Oba borci se spolu střetnou 6. května na turnaji UFC 288 v New Jersey, kde se spolu utkají o mistrovský opasek z bantamové váhy. Ten v současné chvíli drží Aljamain Sterling, který jej odňal Petru Yanovi, který jej pro změnu získal v bitvě s Josém Aldem. Ještě předtím byl šampionem Henry Cejudo, jenž oznámil odchod do důchodu.

Nyní se Henry z důchodu vrací, a i když tři roky nebojoval, stále je minimálně z toho papírového hlediska považován za vážnou hrozbu. Bohužel na nějaké papírové předpoklady Sterling nehledí a už předem si mne ruce, jak znovu svůj pás úspěšně obhájí.

„Mnoho soupeřů netušilo, co přinesu na stůl, než mi doopravdy čelili. Potom byli nesmírně překvapeni a v případě Cejuda to bude úplně stejné. On je bývalým šampionem, má nějaké zkušenosti, ale jednak ztratil krok s touto hrou a jednak také neví, co na něho chystám,“ svěřoval se Sterling serveru ESPN.

„Myslím si, že nás čeká podobný průběh, jaký jsme viděli v případě duelu Jona Jonese s Chaelem Sonnenem. Henryho roztrhám jako medvěd. Jakmile ho jednou vezmu na zem, bude dominovat můj grappling,“ předpokládá.

„Jelikož jsem vyšší, mohutnější a přirozeně těžší, měl bych Henryho silově přetáhnout. Jediný způsob, jak tento fight mohu prohrát, je ten, že si nevědomky naběhnu na nějaký úder. Cejudo je pro mě jinak snadný soupeř a až ho stáhnu na zem, vy všichni, co mi teď nevěříte, tak rázem otočíte,“ uzavřel Sterling zcela sebevědomě a přesvědčivě.
Další články