Sleduj nás

Canelo zdemoloval soupeře a rozjásal domácí publikum. Pak mu slíbil další velký zápas

Canelo zdemoloval soupeře a rozjásal domácí publikum. Pak mu slíbil další velký zápasFOTO: TOP RANK

Canelo Alvarez se po dlouhých dvanácti letech vrátil do rodného Mexika, kde zdemoloval vyzývatele Johna Rydera. A už moc dobře ví, kdo přijde na řadu příště.


Canelo sice hodlá bourat rekordy a získávat nové tituly, ale protože je zároveň šampionem, tak si musí také plnit mistrovské povinnosti.

Jedna taková jej vázala k sobotnímu duelu s Johnem Ryderem, který své snahy zastavil před titulovými branami. Mexický bijec mu ukázal silné nedostatky.

Zápas sice trval celých dvanáct kol, zato se ale prakticky stále nesl v režii jednoho bojovníka. Dvaatřicetiletý Alvarez s podporou domácího obecenstva svého soupeře dvakrát poslal do počítání a následně si připsal zcela jasnou výhru na body (120-107, 118-109, 118-109).

„Děkuji Ryderovi za účast, jako bojovníka ho uznávám a přeju mu hodně štěstí do budoucna. Co se ale mě týče, já se teď musím soustředit na odčinění svých vlastních chyb. Potřebuji napravit tu porážku s Bivolem,“ pověděl krátce po utkání na tiskové konferenci Canelo, kterému ruský oponent stále leží v žaludku.


„Lidé mi říkali, abych se s Bivolem utkal v mojí váze, ale to nic nevyřeší. Kdybych ho sundal v mé divizi, tak se zase objeví někdo, kdo bude říkat, že jsem ho porazil ve váze, do které on nepatří. Takže půjdu opět hezky za ním nahoru a napravím, co mi předtím nevyšlo,“ slíbil Alvarez.

Boxerští fanoušci se tedy mají na co těšit. Budoucí plány jsou zatím nanečisto načrtnuty, ale nějakou reálnou podobu začnou dostávat až s příchodem podzimu. Pokud Canelo dodrží svou tradici, jeho dalšího zápasu se dočkáme v září.​Další články