Sleduj nás

Canelo mě nemá jak porazit, překvapil Billy Joe Saunders

Canelo mě nemá jak porazit, překvapil Billy Joe Saunders

Velmi nečekané prohlášení vydal současný držitel pásu super střední váhy WBO Billy „Superb“ Joe Saunders (29-0-0, 14 KO), který se 2. května střetne s mexickou jedničkou Saulem „Canelem“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Britský rodák opravdu dlouho čekal na slušný money fight a zároveň zápas, který by ho posunul na výsluní. Nyní se mu nabídla příležitost doslova monstrózních rozměrů a on se jí hodlá chopit zuby nehty.

„Co si spousta lidí neuvědomuje, je to, že jsem nepříjemný fighter pro kohokoliv,“ prohlásil hned na úvod Saunders, jenž chtěl ze stolu vymýtit všechny pochybnosti, že by se měl automaticky stát další z Alvarezových obětí.


„Vím jednu věc, Canelo ještě nebojoval s někým, jako jsem já. Jsem drzý, umím se pohybovat a dokážu číst soupeře,“ reagoval před americkými reportéry, kteří jej už v minulosti označili za černého koně střední váhy.


A Saunders se nebál odložit kompletně vší skromnost stranou. „Pokud by mě Canelo porazil, tak mu normálně potřesu rukou a řeknu: ‚Gratuluji, byl jsi lepší.‘ Jenže to se nikdy nestane, protože vím, že mě prostě nedá,“ prokazoval sebevědomí, jakým se mohl pyšnit jen málokdo předtím.

Saul Alvarez je aktuální jednička pound-for-pound žebříčku. Podle redaktorů stanice ESPN je dokonce považován za krále boxu, na jehož záda koukají i takové hvězdy, jako jsou Crawford či Lomachenko. Na začátku května však bude mít opět povinnosti, aby tuto roli potvrdil. Jeho souboj se Saundersem bude hostit proslulá lasvegaská T-Mobile Arena.  


Další články