Sleduj nás

Bývalý šampion lehké váhy tipuje, jak by dopadla bitva mezi Conorem McGregorem a Justinem Gaethjem

Bývalý šampion lehké váhy tipuje, jak by dopadla bitva mezi Conorem McGregorem a Justinem Gaethjem

Nový dočasný šampion lehké váhy Justin Gaethje v současné chvíli sice vyhlíží sjednocující duel s Khabibem Nurmagomedovem, ale rovněž přiznal, že pokud by ruský Orel z nějakých důvodů nemohl bojovat, tak se hned vrhne na Conora McGregora. Jak by takovýto souboj skončil?

Ke slovu se během svého online rozhovoru pro kanál theScoreMMA dostal bývalý šampion z divize lehké váhy Eddie Alvarez. On sám s Conorem před čtyřmi lety poměrně jednoznačně prohrál a s ohledem na tuto zkušenost dobře tuší, že by stejný osud potkal i Justina... Pokud by tedy nevytasil z rukávu nějaký trumf v podobě vysokoškolského wrestlingu.

„Jaký tipuji výsledek? Myslím si, že by McGregor vyhrál na KO. Já sám jsem byl schopný Justina zasáhnout několika čistými údery a totéž se povedlo i Dustinovi Poirierovi. Před Conorovým postojem by Justin kapituloval!“ hlasil sebevědomě Alvarez, který začátkem roku 2019 opustil UFC a vydal se ke konkurenční organizaci ONE Championship.


mcgregor_gaethje_alvarez

„U Justina je ten problém, že nevíte, s čím na vás vyrukuje. Kdybych jen tušil, že se Conora chystá stáhnout na zem a bojovat s ním u pletiva přesně tak, jak to dělal Khabib, pak bych řekl, že má nějakou šanci tenhle zápas vyhrát. Pokud by to ale držel v postoji, pak tam vidím spoustu chyb, kterých se může dopustit a ze kterých by Conor těžil,“ uzavíral Alvarez.


Justin Gaethje je pro nás zatím velkou neznámou. Jeho samotné kořeny totiž tkví v boji na zemi (dvojnásobný arizonský šampion ve školním wrestlingu), ale v rámci profesionálního MMA se pravidelně mlátí vždy čistě v postoji. Nikdo tedy pořádně neví, zdali a jak moc by ze svých základů například proti Khabibovi nebo Conorovi mohl těžit.


Další články