Sleduj nás

Bývalý šampion Hill předpověděl, jak dopadne bitva Procházka vs. Pereira. Sázka jde na českého borce, ale ne čistě v postoji

Bývalý šampion Hill předpověděl, jak dopadne bitva Procházka vs. Pereira. Sázka jde na českého borce, ale ne čistě v postojiFoto: UFC

Jamahal Hill prodal své mistrovské zkušenosti a vložil je do analýzy titulové bitvy mezi Jiřím Procházkou a Jamahalem Hillem.

Trůn divize polotěžké váhy je nyní volný, což by se už 11. listopadu na turnaji UFC 295 mělo změnit. Do boje se po velkém zranění vrací český samuraj Jiří Procházka, jemuž bude tanečního partnera dělat skvělý postojář Alex Pereira.

Papírové předpoklady pro tuto bitvu jsou dost vyrovnané a názory lidí se často schází i rozchází. Je sice nutné podotknout, že Jirka má drobnou nadpoloviční většinu hlasů, ale zdali jí využije, to rozhodne až samotný boj. Jak uvedl Jamahal Hill, dost může záležet na tom, jakou taktiku rodák z Hostěradic navolí.

„Pokud mám být zcela upřímný, tak si myslím, že se ten zápas může vyvinout naprosto jakkoliv. Nemám zde vyloženě žádnou sázku na jistotu, pouze si dovolím říct, a na to nemusíte být žádný Einstein, že je Jirka o něco komplexnější borec,“ pověděl Hill ve Weighing In podcastu u Michaela Bispinga.

„Jirka je neortodoxní postojář, ale pochybuju, že mu Alex na ty triky skočí. Pokud zde probíráme čistě postoj, vidím Alexe jako výkonnějšího borce se skvělým okem a přesnou muškou, která si tu bradu může kdykoliv najít, proto může vyhrát,“ líčil.


„Pokud si to ale vezmu více podrobně, pak je Jirka oproti Alexovi komplexnější a patrně bude i fyzicky připravenější. Navíc v jeho prospěch hovoří více MMA zkušeností, a pokud je dobře namixuje, že to nebude držet pouze v postoji, naopak tam zapojí trochu toho klinče, země a té své neortodoxnosti, pak by mohl Alexe v klidu přejet, popřípadě ho vybodovat. Pokud zvolí dobrou taktiku, tak v mých očích bude jasný vítěz,“ řekl Hill.

S prstem v nose by porazil oba dva

Bez ohledu na jeho současnou predikci si Hill neodpustil jednu připomínku. V téže interview někdejší šampion s americkými kořeny zmínil, že kdyby šlo vše podle původního plánu a Procházkovi by čelil on, pak by jej přejel s prstem v nose. Stejně krutý osud by však potkal i Pereiru.

„Co je ovšem podstatné dodat, je to, že ani jeden z těchto bojovníků nedosahuje mých kvalit. Já jsem totiž daleko komplexnější, než jsou oni, a dokážu to lépe nakombinovat. V bojových stylech obou z nich vidím velké mezery, kterých bych dokázal využít. Proto říkám, že toto není klasický boj o pás, je to boj o dočasného šampiona. Až se vrátím ze zranění, pak si ten opasek vezmu zpátky,“ avizoval Hill.Další články