Sleduj nás

Bývalý hráč NBA James Johnson: Stačí mi rok tréninku, abych porazil Jona Jonese a stal se šampionem UFC!

Bývalý hráč NBA James Johnson: Stačí mi rok tréninku, abych porazil Jona Jonese a stal se šampionem UFC!FOTO: UFC

V této bizarní době se nesmyslné výzvy na profesionální bojovníky jen hrnou. Málokdo má ovšem v sobě tolik drzosti, aby si dovolil zpochybňovat umění toho nejlepšího z nejlepších.

Stejně jako hokej má svého Gretzkyho a basketbal Jordana, tak svět MMA poměrně jednotně uznává Jona Jonese jako nejlepšího bojovníka všech dob.

Nejmladší šampion v historii UFC je také jedinečný v počtu obhajob, a svoji pozici potvrdil ziskem titulu v těžké váze letos v březnu. Absolutní dominance, se kterou přejel Ciryla Ganeho, musela zanechat dojem u všech pochybovačů, kteří „Bonese“ neuznávali kvůli jeho mimosportovním prohřeškům.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Vzhledem k Jonesově statusu nejděsivějšího muže planety je až úsměvné přečíst si prohlášení bývalého basketbalisty Jamese Johnsona. Vcelku úspěšná kariéra v NBA je samozřejmě fajn, ale prohlášení, že by mu stačil rok intenzivního tréninku na sesazení „Bonese“ z trůnu, to je absolutně mimo mísu. James je samozřejmě pořádně velký chlap, a navíc špičkově trénovaný atlet, ale jeho bojové schopnosti jsou hodně pofidérní.

Košíkář se sice pyšní kickboxerskou bilancí dvacet výher a žádná porážka, ale jeho zápasy nejsou nikde k dohledání. Podobné rekordy a těžko ověřitelné tituly, které ve finále nemají žádnou váhu, jsou součástí životopisů mnoha bojovníků i u nás. Relevance těchto úspěchů se pak naplno projeví v konfrontaci s opravdovou kvalitou. James se k podobné příležitosti možná ani nikdy nedostane, ale už jeho neomalené vyzývání Jonese dokázalo nadzdvihnout spoustu aktivních i bývalých bojovníků.


„Tenhle James Johnson je určitě moc fajn, ale tahle jeho výzva je k popukání. Všichni máme rádi filmy, jako je Rocky, ale on si opravdu myslí, že když bude rok někde trénovat a stínovat na vrcholu schodiště, tak má šanci na Bonese? Jděte do první hospody, vezměte místního rváče a dostanete stejně nebezpečného chlapa jako je on,“ nešetřil basketbalistu bývalý šampion a nyní komentátor Michael Bisping. Podobný názor, kterým se prezentoval britský bojovník, zaujímá i naše redakce. Během příštího roku se tak dočkáte projektu, který na tuto otázku nabídne definitivní odpověď.

Zdroj: Autorský textDalší články