Sleduj nás

Bývalý dvojnásobný šampion OKTAGONu hlásí návrat! Představí se již na turnaji v Bratislavě

Bývalý dvojnásobný šampion OKTAGONu hlásí návrat! Představí se již na turnaji v BratislavěFOTO: OKTAGON MMA

Zdálo se, že kariéra jedné z legend československého MMA je u konce. K dlouhotrvajícím problémům s kolenem se přidalo zranění ramene a Ivan Buchinger musel zamířit na marodku.

Pro sedmatřicetiletého bojovníka se jednalo o nejdelší vynucenou pauzu v kariéře. Nyní je ale odchod do penze zažehnán a Ivan se připravuje k návratu do klece.

Naposledy jsme jej viděli v akci před více než rokem, kdy na turnaji OKTAGON 33 podlehl Losene Keitovi. Ivana v tomto zápase zranění již znatelně limitovalo a bylo jasné, že se nevyhne chirurgickému zákroku. Nakonec jej čekala kromě operace kolene i náprava utrženého svalu v rameni.


„Nemohl jsem celý rok dělat skoro nic. Dost mě to frustrovalo, ale trénoval jsem, co mi tělo dovolilo. Teď jsem opravdu hladový po boji, hodně mě to chybí. Samozřejmě si uvědomuji, že jsem stále v procesu, kdy to nesmím uspěchat, ale na druhou stranu nechci čekat déle, než bude nezbytně potřeba,“ popsal Buki svoje peripetie v rozhovoru pro web sport.sk.

Termín návratu je stanovený na 7. října, kdy se uskuteční turnaj v Bratislavě. Soupeř zatím oznámen nebyl, ale je jasné, že po dlouhé pauze bude potřeba do zápasového kolotoče vstoupit pozvolna. Uvidíme, v jaké váze se Ivan představí a zda si bude chtít vydřít zpět opasek v pérové nebo lehké divizi.


„Aktuálně jsem na 70 % připravený a za měsíc budu ve stoprocentní formě. V tréninkách už i jemně spárujeme, od března trénuji i kondičně a fyzicky. Takže kromě tvrdých sparingů mám natrénováno a cítím se skvěle,“ potěšil zhodnocením formy své fanoušky Ivan.

Bývalý šampion Cage Warriors se statečně blíží k padesátce absolvovaných zápasů v kleci. Právě ohromná porce zkušeností jej naučila nenechávat rozhodnutí na bodových a jít si vždy po finiši.

„Když jdu na zápas, připravuji se tak, abych svého soupeře zabil nebo ukončil submisí, hlavně proto, abych nemusel čekat na body. To bodování je dnes trošku jiné a je náročné to v průběhu zápasu správně vyhodnotit. Viděli jsme to i v souboji Kincl vs. Vémola,“ připomněl Buki nedávno proběhlo odvetu, která vyvolala hodně kontroverzí.Další články