Sleduj nás

Bůh s tebou. Borárose si do Ruska pozvali jen na popravu! varují experti

Bůh s tebou. Borárose si do Ruska pozvali jen na popravu! varují expertiFOTO: OKTAGON MMA

Černý scénář, o kterém se mluvilo těsně po podpisu smlouvy, je tu. Vedení ACA se rozhodně nesnaží slovenského bojovníka budovat, ale natvrdo jej předhodí jednomu z největších řezníků celé organizace.

Boj muže proti muži má to kouzlo, že výsledek je vždy nejistý. Překvapení se dějí, ale pokud se na šance jednotlivých zápasníků podíváme bez růžových brýlí, většinou favorita najdeme. Nejinak tomu je i v případě premiéry Gábora Borárose v ruské organizaci ACA. Naděje sice umírá poslední, ale podle všech dostupných informací, čeká „Beasta“ začátkem března jasná poprava.

„V tomhle zápase favorizuji určitě Gafurova. Až dostane Gábora na zem, tak bude jasně dominovat. Gáborova jediná šance je to prostě trefit. Stát se to může, ale vidím to na devadesát ku deseti pro Gafurova. Gáborovi ale přeji hodně štěstí,“ prohlásil David Kozma, který sílu ruského bojovníka okusil na vlastní kůži v roce 2012.


„Růžový Panter“ byl v té době na začátku své kariéry, ale již disponoval solidní bilancí, a také titulem GCF. Manažeři organizace M-1 si tak Kozmu pozvali, aby otestoval jejich „Kobru“. Marat Gafurov měl v té době pouze tři profesionální vítězství, ale jako většina bijců z východního bloku disponoval masivním amatérským rekordem v několika disciplínách.

„Byl to můj asi desátý zápas a první cesta takhle daleko do zahraničí. Prostředí mě sežralo. Přijel jsem tam jako potrava pro Gafurova. Věděli, proč si mě vybrali. Dovednosti jako tihle Rusáci jsem neměl,“ uvedl David pro Top-Fight.cz.


V podobné, ale spíš ještě daleko horší pozici, se do Moskvy pojede podívat Gábor Boráros. Gafurov se od zápasu s Kozmou výrazně posunul, a kromě titulu M-1 dokázal kralovat i v asijské organizaci ONE Championship.

Aktuálně má „Kobra“ bilanci devatenáct výher a čtyři porážky, kdy čtrnáct soupeřů dokázal ukončit před limitem! Gábor se tak musí spolehnout na štěstí a do Rusa vlétnout jako šílený, a také doufat ve šťastnou trefu, protože kvalitativně je prostě Gafurov na úplně jiném levelu.


Další články