Sleduj nás

Jméno soupeře v Rusku jsem zapomněl, ale stejně ho vypnu! říká Boráros. Je to blázen. Nejdřív ho někdo sekne, pak ho vymetou, kontruje top trenér Wodecki

Jméno soupeře v Rusku jsem zapomněl, ale stejně ho vypnu! říká Boráros. Je to blázen. Nejdřív ho někdo sekne, pak ho vymetou, kontruje top trenér WodeckiFOTO: OKTAGON MMA

Již brzy se veřejnost dozví, kdo bude první soupeř slovenské „Bestie“ v ACA. Gábor tuto informaci již pár dní má, ale samozřejmě musí počkat na oficiální oznámení. I kdyby ovšem mohl, tak nám jméno soka nesdělí, protože ho prostě zapomněl.

V Čechách a na Slovensku mu po jeho sázkařské aféře pšenka nepokvete, a tak se bývalá hvězda Oktagonu vydá na zkušenou do matičky Rusy.

Když ponecháme stranou politickou nekorektnost tohoto rozhodnutí, tak je nejvíce zarážející sebevědomí, s jakým Gábor vyráží do kvalitou nabité ligy. Jako cizinec bude navíc muset zvládnout nepřízeň rozhodčích i hodně nepřátelský matchmaking ze strany vedení.


„Kvalita v ACA je opravdu obrovská. Rusáci boj milují, jsou v něm extrémně silní, a navíc svoje zápasníky budují. Zahraniční bojovníci dost často slouží jako potrava. Nemusí to být pravidlo, ale děje se to opravdu často. U Gábora upřímně nevím, co tam chce dělat! Je to skvělý showman, ale jako bojovník… Třeba překvapí. Úspěch mu samozřejmě přeji,“ okomentoval pro top-fight.cz krok slovenského bijce znalec ruské scény Martin Wodecki.

Bývalý manažer a trenér top ruských MMA zápasníků Martin Wodecki (vlevo)Bývalý manažer a trenér těch nejlepších ruských MMA zápasníků Martin Wodecki (vlevo)


Wodecki je špičkový trenér s úzkou vazbou na konkurenční organizaci RCC, takže velmi dobře ví, co Gábora v Rusku čeká. Zároveň je Martin jedním z otců nového konceptu sponzorování zápasníků, který v Čechách rozjíždí firma Egocombat. Jména jako Václav Sivák, David Kozma a nyní i Karlos Vémola jsou zárukou prvotřídní kvality.

„Nikdo z Čechů v ACA výrazněji neuspěl. Gábor možná dostane na úvod hratelného soupeře, protože má zajímavou sledovanost. Potom na něj ale stejně dojde. Nejdřív ho někdo sekne, pak ho vymetou,“ nevidí Wodecki Borárosovu budoucnost růžově.

Samotný zápasník je zatím štěstím bez sebe a těší se návrat do klece. Ke své premiéře ovšem přistupuje poměrně lehkovážně, protože již stihl zapomenout jméno soupeře ani neplánuje nijak specifickou přípravu.


„To jeho jméno si napamatuji. Stejně jsem ho neuměl vyslovit, jak je složité. Brzy se to dozvíte z oficiálního oznámení. Já jen vím, že to bude v Moskvě. Trénovat budu stále pouze komplexně, ale vím, že můj soupeř má více výher na zemi. Když ho ovšem trefím, tak už nebude mít šanci se válet,“ uzavřel Gábor sebevědomě rozhovor, který poskytl Netky.sk.


Další články