Sleduj nás

Bude Nate Diaz na UFC 230 proti Poirierovi zápasit a co ho vlastně tak strašně naštvalo?

Bude Nate Diaz na UFC 230 proti Poirierovi zápasit a co ho vlastně tak strašně naštvalo?
Bratři Diazové jsou pro někoho pěkní potížisté, neboť jejich humor a chování nemůže leckdo pochopit, avšak i pro takové je ve světě bojového umění čestné místo, jelikož do něho přináší vždy něco nového.

Jedním z takových překvapení bylo překažení dlouhé vítězné série jindy hvězdného Conora McGregora, o jehož skalp se přičinil právě Nate Diaz, tedy muž, jenž v současné době „odmítá“ vystupovat.

Diazovo poslední chování vyvolalo spoustu otazníků, jak to s ním vlastně bude. Nate se na scéně neobjevil od svého druhého duelu s McGregorem (20. srpna 2016), jenž dva ze tří pověřených arbitrů přisoudili jeho irskému protivníkovi, a dále odmítal všechny ostatní nabídky na jiné zápasy.


To vše ale dělal jen proto, že ve vzduchu cítil souboj číslo tři, který ale nepřišel. Chvíli poté totiž, co byl Conor za své předchozí prohřešky soudem „očištěn“, že může znovu zápasit, ohlásil sice svůj návrat na místo činu, avšak ne proti Diazovi, nýbrž proti současnému vládci v lehké váze Khabibu Nurmagomedovi.

Diaz White


Jakmile tedy UFC oficiálně oznámilo tento duel, provokativnímu třiatřicetiletému zápasníkovi došla trpělivost a odešel z konference, na níž byl pozvaný. Diaz následně řekl venku novinářům, že o další zápas nemá zájem, protože chtěl bojovat už na UFC 229 (6. října). A to ani nemluvě o tom, jak dával veřejnosti najevo, co si o celé organizaci asi tak myslí.


Další články