Sleduj nás

Buday měl být diskvalifikován! myslí si bývalý šampion těžké váhy UFC

Buday měl být diskvalifikován! myslí si bývalý šampion těžké váhy UFC
Martin Buday sice v UFC oslavil první výhru, ale navzdory dominantnímu výkonu se nakonec stejně málem mohl vracet domů s prázdnou.

Krize nastala ve třetím kole. Slovenská těžká váha v něm sice sahala po ukončení (tou legální cestou), ale nakonec se stalo, že vyslala tvrdý loket skrčenému soupeři do zátylku hlavy.

„Nejednalo se o nic úmyslného, šlo o blbou náhodu,“ kál se během tiskové konferenci Buday, kterému oktagon rozhodčí nakonec dal za pravdu a úder vyhodnotil jako nechtěný. Než ovšem tento výrok zazněl, nastaly chvíle hrůzy a napětí.


Po tomto úderu nicméně lékař soupeři Chrisi Barnettovi nedovolil pokračovat, tudíž došlo k předčasnému bodovému rozuzlení, v němž Buday bral všechny možné hlasy. Tento verdikt se ale přeci jen některým lidem nelíbí.

martin buday


„Tak tohle byl zcela jasně úmyslný loket!“ stěžoval si například takový veterán, bývalý UFC šampion a nynější posila organizace Eagle Fighting Championship Junior dos Santos, podle něhož k žádnému bodovému rozhodnutí vůbec nemělo dojít.

„Nechápu, co se to tam těm lidem jako honí hlavou. Jak může rozhodčí mluvit o tom, že šlo o nechtěný úder? To je naprostá blbost. Loket do oblasti zátylku nikdy, ale vůbec nikdy není nehoda. Proč je tak obtížné použít pravidla? Jen se čeká na to, až to bude horší. Když to necháme projít jednou či dvakrát a zůstaneme ticho, tak už to tak bude napořád!“

Samozřejmě opět záleží na úhlu pohledu. Šlo sice o devastující úder, jenž ukončil zápas, na druhou stranu mu šel Barnett tak trochu naproti, a navíc v duelu skutečně tahal za kratší konec provazu a dělilo ho jen pár sekund od normální prohry.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články