Sleduj nás

Brutal Fights - MMA a K1 zápasy na jednom z největších metalových festivalů v Česku

Brutal Fights - MMA a K1 zápasy na jednom z největších metalových festivalů v ČeskuFoto: Brutal Fights

V pevnosti Josefov se na začátku srpna koná již dvacátý sedmý ročník festivalu Brutal Assault, kam se každoročně sjíždí kolem 20 000 milovníků tvrdé muziky z celého světa.

Letos také tento festival nabídne i jednu novinku, a to jsou zápasy v MMA a K1. "Vnímáme, jak jde tato oblast vpřed a k tvrdé muzice se bojové sporty skvěle hodí," říká Jan Müller, bývalý světový šampion v thajském boxu, z organizačního teamu festivalu. "A tohle je opravdová bomba, ta atmosféra bude fakt velká! V sobotu 10.8. tak na Brutalu bude probíhat odpoledne plné zápasů v MMA a K1," dodává pro Top-Fight.cz.

Na festivalu je už tradičně kladen velký důraz i na doprovodný program k hudebním vystoupením. Těšit se také můžeme až na 150 kapel z celého světa.


Pravidelně zde už můžeme zažít například Horor Cinema, což jsou procházky unikátním podzemím v rozlehlé pevnosti, nechybí pak ani zóna pro děti Brutal Kids.

Nyní se program rozšíří i o zápasy v bojových sportech. "Chceme dát šanci i mladým nebo začínajícím zápasníkům," říká Jan Müller. "Speciálně těm, kteří mají k tvrdé hudbě blízko a hrají třeba v nějaké kapele. Ale to není podmínka; ozvat se nám může každý, kdo by si chtěl na téhle unikátní akci s obrovskou návštěvností kolem 20 000 lidí zazápasit. Kromě námi nominovaných fighterů dostane šanci i několika dalších. Kdo by měl zájem, ať se určitě ozve na email brutalfights@brutalassault.com a jistě najdeme společnou řeč.“


Zajímavostí festivalu jsou kromě netradiční lokace hradby bývalé vojenské pevnosti Josefov, které se skvěle hodí i jako kulisa k zápasům bojových sportů. Festival už dávno překročil hranice České republiky a přibližně tři čtvrtiny z 20 000 návštěvníků jsou cizinci z celého světa. Stejně tak mediální pokrytí festivalu je celosvětové a zápasníkům tak nabízí možnost velkého zásahu. Atmosféru festivalu i vojenské pevnosti Josefov, kde se celá akce uskuteční, můžete vidět na videu z loňského ročníku.


Další články