Sleduj nás

Breazeale: Původně jsem měl bojovat s Furym. To on je šampion WBC, Wildera totálně vyškolil

Breazeale: Původně jsem měl bojovat s Furym. To on je šampion WBC, Wildera totálně vyškolil

Na způsob, jak se co nejlépe dostat svému budoucímu protivníkovi pod kůži, se pokouší přijít Dominic Breazeale, na něhož čeká titulová bitva právě s Wilderem. 33letý vyzyvatel se snažil otevřít staré rány a podpořil tak názor většiny lidí, kteří si myslí, že byl aktuální držitel pásu těžké váhy WBC Furym poražen. 

Již tisková konference, jež se konala v úterý, byla pořádně dusná a současné narážky směrem k Wilderovi ukazují, že se Breazeale alias „Trouble“ rozhodl ještě trochu přitopit pod kotlem.

„Wilder si nezasloužil vyhrát, ba dokonce si nezasloužil ani remizovat,“ říkal bez sebemenších výčitek dvoumetrový bojovník, jehož skóre zdobí 20 profesionálních výher a jen jedna porážka (s Anthonym Joshuou).


„Opravdu mě to znechutilo, až jsem musel dřív opustit halu. Všichni se těšili na rozhovory, ale já ne, tenhle verdikt byl prostě nesprávný,“ stál si za svým, a to i napříč tomu, že Wilder svého soupeře dvakrát poslal k zemi.


„Chápu to, že se jedná o ‚šampiona‘, co poslal britské monstrum na podlahu ringu, nicméně to, co předvedl Fury, to byla čistá boxerská škola, která dala Wilderovi ohromnou lekci,“ vzdával hold zápasníkovi z Evropy.

„Vůbec o svém přesvědčení nepochybuji. Fury měl být šampionem WBC, Wilder byl té noci jednoznačně poražen,“ dodával Breazeale, jemuž tento duel mohl napovědět, jak na svého příštího soka vyzrát.


Další články