Sleduj nás

Bojovníka organizací Oktagon a Fabriq zatklo speciální komando! Obchodoval se zbraněmi

Bojovníka organizací Oktagon a Fabriq zatklo speciální komando! Obchodoval se zbraněmi Foto: OKTAGON MMA

Matěj Šurin byl vždycky střelec. Kromě klece, kde zvládl ukončit pět zápasů před limitem, si rád zastřílel i v civilu. Jeho láska ke zbraním se mu nyní stala osudnou a dovedla ho až do vazební věznice.

Potíže se zákonem bohužel k ostrým hochům, kteří se věnují bojovým sportům, tak trochu patří. Většinou se jedná o ublížení na zdraví, případně vydírání nebo omezování osobní svobody. Slovenský MMA zápasník ale svůj gangsterský styl posunul na další úroveň, protože má na krku nedovolené ozbrojování a obchod se zbraněmi.

Matěj Šurin vždy hrdě reprezentoval bratislavskou Octagon Fighting Academy. V kleci absolvoval jedenáct duelů a šestkrát odcházel jako vítěz. Úspěšně se uvedl i v Oktagonu, kde si poradil s Michalem Plesníkem. Naposledy se v kleci představil na turnaji Fabriq, kde podlehl Adamu Horvátovi. Sportovní porážka ovšem nebyla to nejhorší, co Matěje v posledních měsících potkalo. Před týdnem, tedy 8. února, mu totiž dveře vykopla zásahovka a Šurin mazal rovnou do báně.


„Obviněný dvaatřicetiletý muž si měl bez povolení v blíže neurčené době sehnat komponenty a větší množství věcí na výrobu palných zbraní. Na základě příkazu soudce bylo vše během domovní prohlídky zajištěno. Uvedené předměty balistického charakteru jsou momentálně na expertíze,“ informovala mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Žilině Zuzana Šefčíková.

Policejní složky nebraly zatčení zkušeného bojovníka na lehkou váhu. Matěj je kromě svých fyzických dispozicí i výborný střelec, který sbíral úspěchy na turnajích v taktické střelbě. K soudu jej tak přivezlo speciální komando zakuklenců. Soudce pak Šurina nepotěšil, protože schválil uvalení vazby z důvodu obavy z pokračování v trestné činnosti.


Matěj dělil svůj čas mezi bojové sporty, střelbu a také se fungoval jako dobrovolný hasič. Záslužná práce mu ale zatím nebyla nic platná a nepomohla ani intervence jeho sboru, který se chtěl za svého kolegu zaručit a zajistit vyšetřování na svobodě.

Zdroj: mykysuce.sk


Další články