Sleduj nás

Blaydes touží po titulové šanci, v cestě bude stát Volkov

Blaydes touží po titulové šanci, v cestě bude stát Volkov

Koronavirová krize je téměř zažehnána, bezpečnostní opatření postupně odeznívají a pozvolna se začíná rozebíhat i veškerá sportovní dění.

Již tento víkend bude sportovní centrum v Las Vegas hostit další turnaj UFC Fight Night, v jehož hlavním zápase se představí dvě zvučná jména nejtěžší hmotnostní kategorie - nadějný Američan Curtis Blaydes a bývalý ruský šampion organizací Bellator a M-1 Alexander Volkov.

Zatímco Blaydes (13-2-0) zdolal ve svém posledním zápase tehdejšího šampiona těžké váhy Juniora dos Santose, Volkov (31-7-0) si celkem hravě poradil s tvrdým Gregem Hardym. Očekává se, že se zápas bude odehrávat ve stylu postoj vs. zem.


Americký borec s přezdívkou „Razor“ v sobě sice skrývá velký talent přes ukončování soupeřů v postoji, ale jeho hlavní zbraní je jeho silný wrestling. Protivník z Moskvy, mezi jehož cenné skalpy patří mimo jiné i slovenský bijec Attila Végh, sbírá své úspěchy v kleci hlavně skrze svůj výborný kickbox.

Situace v nejtěžší váhové kategorii je sice poněkud složitá a výrazně ji brzdí rozehraná trilogie mezi šampionem Stipem Miocicem a Danielem Cormierem, ale je dost možné, že tento duel nám přinese dalšího titulového vyzyvatele.


Na druhou stranu bychom však neměli opomíjet kamerunského Predátora Francise Ngannoua, který v minulosti Blaydese již dvakrát ukončil, a tím mu připravil jediné dvě porážky jeho profesionální kariéry. Každopádně nás ráno ze soboty na neděli čeká další atraktivní souboj nesoucí se ve stínu rivality mezi USA a Ruskem.

Kuba Jan Chyba


Další články